BOSKA! wspiera polską modę. Poznajcie markę Mazurek Mańka ❤

mazurekmanka.com
strona 1 z 8
mazurekmanka.com

``Oddech Natury`` to pierwsza kolekcja polskiego duetu projektantek - Sabiny Mańki i Anny Mazurek. Poznały się w 2012 roku w szkole i od samego początku miały podobne upodobania estetyczne. Mimo że nie obroniły jeszcze dyplomu, mają już za sobą debiutancki pokaz, który okazał się wielkim sukcesem!

Ubrania i dodatki z metką Mazurek Mańka to prawdziwe dzieła sztuki. Jak mówią projektantki, ich pierwsza kolekcja nosi nazwę ``Oddech natury``, ponieważ skupiły się przede wszystkim na rzeźbieniu w drewnie, które silnie kojarzą się z naturą. W kolekcji stale przewija się motyw drzew, który pojawił się między innymi w printach bluzek, spódnic czy rzeźbionych koturnach butów. Proces tworzenia drewnianych dodatków jest bardzo pracochłonny, a ponieważ są to rękodzieła, nie da się ich przyśpieszyć przy pomocy maszyn.

Precyzja ludzkich rąk jest jednak nieoceniona, mimo że samo rzeźbienie koturnów zajmuje nawet 2 tygodnie, to efekt zdecydowanie wart jest takiego wysiłku. Pierwsza kolekcja Mazurek Mańka jest uwodzicielska i elegancka, ale podkreśla kobiece kształty, bo jak mówią projektantki, obecnie w Polsce promuje się zbyt wiele strojów typu unisex. W ich kolekcji znajdziemy ubrania, które są wygodne, ale również bardzo eleganckie.

Niektóre modele mają bardziej nowoczesne kroje i utrzymane są w ekstrawaganckich odcieniach, które spodobają się młodszym klientkom. Nie zabrakło również klasycznych, stonowanych form dla dojrzalszych kobiet. Koniecznie zobaczcie ``Oddech Natury``, który niezaprzeczalnie jest powiewem świeżości w polskiej modzie.

 

Mazurek Mańka

fot.  Marta Kowalska

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: BOSKA! wspiera polską modę. Poznajcie markę Mazurek Mańka ❤
Inne artykuły