12 skórzanych kurtek, które podkręcą Twoją szafę

Ponadczasowa & z charakterem. Wiosna to dla niej najlepszy czas.

Robiąc modowe roszady, nigdy nie rezygnuj z jednego niezawodnego zawodnika: skórzanej kurtki. Dobrze skrojona ramoneska, nawet lekko znoszona, będzie przez lata tajnym sojusznikiem garderoby.

Jaki model wybrać w tym sezonie?

Dzisiaj rockowy rodowód nie jest już koniecznością, choć grungowe akcenty nadal mile widziane. Nie bez przyczyny Maison Martin Margiela spalił klasyczną ramoneskę i wyposażył w płonący akcent na plecach, Alexander Wang ufarbował ją na czerwono, powiększył ramiona i napompował rękawy, a Lot78 nabił wielkimi ćwiekami. Zbyt ostro? Znajdzie się też coś z serii ‘na słodko’. Biała skóra, która kiedyś kojarzyła się wyłącznie źle, teraz nabiera stosownego szyku i walczy o uwagę z tradycyjnym, beżowym zamszem.

Jeśli chodzi o dodatki, to panuje tu istny miszmasz: świetliste, złote detale tracą na wartości na rzecz srebrzystego metalu (choć ostatecznie też warto w nie inwestować - w końcu idzie kryzys), a firmowo postarzany suwak występuje ramię w ramię z eleganckimi guzikami. Dozwolone jest więc niemal wszystko, ale jeśli nie dysponujesz oszałamiającym budżetem, zainwestuj w coś prostego i wiecznie modnego, np. matową czerń w towarzystwie miedzianych drobiazgów.

 Poleca: Weronika Woronowska.

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: 12 skórzanych kurtek, które podkręcą Twoją szafę
Inne artykuły