CONVERSY na koturnie - okażą się hitem? (Trampki dla strojniś)

Nowość w wiosennej kolekcji Converse. Skusicie się?

Oto Chuck Taylor All Star w nowej odsłonie: model Elevation jest zdecydowanie delikatniejszy od tradycyjnych Conversów, a szpiczasty czubek i niski, kilkucentymetrowy koturn dodają mu całej masy wdzięku. Do wyboru bazowe odcienie z palety Converse (granat, biel i czerwień), wszystkie umocowane na śnieżnobiałym podwyższeniu i wyposażone w kultową gwiazdkę All Star.

NOWY TREND?

Rokowania: Mając w pamięci zeszłoroczną obsesję na punkcie sneakersów Isabel Marant (które wszystkie fashion victims pokochały właśnie za wysokość), można pomyśleć, że koturny Converse czeka podobna kariera. Ale niestety, raczej nie! Wszelkie odstępstwa od dobrej sprawdzonej klasyki mogą być zaledwie chwilową zachcianką ----> w tej branży trendy zmieniają się co kilka tygodni, a hit przestaje być hitem jeszcze zanim zaczął nim być.

Ryzyko: Elevation od Converse wylądują na dnie szafy wśród innych jednosezonowych must have. Takich właśnie jak sneakersy na koturnie, które już od dawna nie są w dobrym guście. Ok, pojawiły się w nowych kolekcjach Isabel Marant, Giuseppe Zanotti i Chloé, ale to raczej dowód na to, że ktoś chciał zarobić na naiwności spóźnionych fashionistek. A bycie spóźnionym nie mieści się w ramach żadnej etykiety: ani królewskiej, ani modowej!

YAY / NAY?

Dodaj komentarz do galerii: CONVERSY na koturnie - okażą się hitem? (Trampki dla strojniś)

Czytaj także

Inne artykuły