Lubisz kapelusze i czapki, ale twoje włosy ani trochę? Oto jak rozwiązać ten problem!

Całkiem sprytne, prawda? ;)

Dziewczyny dzielą się na te, które lubią nakrycia głowy i na te, które chodzą z gołą. Ale tylko w teorii. Te drugie są wierne swoim przekonaniom do momentu, w którym temperatura nie spadnie poniżej zera. Wtedy się poddają i przepraszają się ze swoimi czapkami. Ja jednak zdecydowanie należę do tej pierwszej grupy. Kocham kapelusze, boho-opaski, kaszmirowe czapki, wełniane turbany (spójrzcie na to cudo od Robotów Ręcznych) i oczywiście berety!

Niestety moje włosy ani trochę. Jestem właścicielką kosmyków z ogromną tendencją do tzw. strączkowania. Nie, to zjawisko nie ma nic wspólnego z przetłuszczaniem. Strączkowanie to zbieranie się pasemek w grupy. Nigdy nie udało mi się `przejechać` po włosach do końca - za każdym razem palce zatrzymywane są przez kołtuny i supełki.  W dodatku moje włosy są cienkie, bez objętości. Po zdjęciu czapki czy kapelusza, jak się domyślacie, są w wyjątkowo opłakanym stanie. Gdyby mogły mówić, krzyczałyby: Pomóż nam się podnieść!!!

Jak rozwiązuję ten problem? Po pierwsze, odpowiednią pielęgnacją.  Z zasady unikam szamponów z SLS, ale od czasu do czasu, świadomie robię wyjątek. Po co? By DOGŁĘBNIE oczyścić włosy z resztek kosmetyków (kto potrafi je dokładnie spłukać, ręka w górę). Dzięki temu pozbywam delikatne kosmyki `obciążenia`, uniemożliwiającego im `odbicie się`. Zwracam też uwagę na rodzaj szamponu - staram się kupować te, które mają napisane na opakowaniu: VOLUME/VOLUMINOUS etc.

Drugim `filarem` pielęgnacji jest nawilżenie. W tym celu używam (najczęściej) nierafinowanego masła kakaowego. Podgrzewam je (ten od Mydlarni Cztery Szpaki pełni też rolę świeczki) i nakładam na drugą połowę włosów. Masło aplikuję na suche włosy, na pół godziny przed myciem.

A po drugie? Dostosowuję nakrycie głowy do uczesania. O co chodzi? Zobaczcie same. Oto przykłady fryzur, którym nakrycie głowy nie wyrządzi żadnej krzywdy!

>>>

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Pinterest

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: Lubisz kapelusze i czapki, ale twoje włosy ani trochę? Oto jak rozwiązać ten problem!
Inne artykuły