Na czym polega fenomen TEJ sukienki?

Projekt francuskiej marki Réalisation Par nosi m.in. Alexa Chung, Bella Hadid, Margot Robbie. Zakochały się w nim także nasze rodzime it-girls: Laura Matuszczyk, Katarzyna Tusk czy Jessica Mercedes. Z pozoru zwykła - czerwona w kropki albo gwiazdki. Dlaczego więc stała się hitem tego lata?

Moda lat 90. wróciła do nas już w zeszłym sezonie. Wtedy jednak chodziło o takie motywy jak chokery czy podwójne koczki, a więc atrybuty typowe dla nastolatek. Obecnie obserwujemy wielki sentyment za innym wydaniem lat 90., bo w tamtej dekadzie, wbrew pozorom, nie wszystko było kiczowate. Istniał wówczas nurt równoległy do klimatu spicesetek, którego bezpośrednią inspiracją był styl młodej Jane Birkin. Dziś znów wracamy do Paryża lat 60. i 70. Jest to możliwe m.in. dzięki marce Réalisation Par. To właśnie spod jej skrzydeł wydostała się sukienka, którą widzimy przynajmniej na trzech różnych profilach każdorazowej wizyty na Instagramie czy Pintereście.

 

 

Mowa o Valentinie i Alexandrze - jedna jest w kropki i ma krótki rękaw, druga jest w gwiazdki i ma rękaw długi, jednakże modele są niemalże bliźniacze i traktowane właściwie jako jeden. W obu przypadkach sukienka uszyta jest w 100% z jedwabiu, ale cenę (od 180 do 195$ USD) determinuje nie tylko szlachetny materiał. Wzory (w przypadku kropek jest to oryginalny motyw Polka Dot Rust) zostały zaprojektowane w Los Angeles przez artystę współpracującym z marką - prawdopodobnie na wyłączność. Zarówno Valentina jak i Alexandra wymagają szczególnego traktowania - można je czyścić tylko na sucho. Czemu jeszcze zawdzięczają one tak ogromną popularność? Dekolt w V i falbanki. Założycielki Réalisation Par - Alexandra Spencer i Teale Talbot - nie kryją, że Alexandra jest ich produktem flagowym. Faktycznie, wystarczy spojrzeć i od razu wiadomo spod jakiego jest szyldu, choć wszystkie projekty Réalisation Par są niezwykle spójne. Marek, które gustują w analogicznej stylistyce pojawia się coraz więcej. Trudno nie dostrzec podobieństw z Rouje, czyli brandem francuskiej it-girl, Jeanne Damas.

Top na ramiączkach, apaszka, słomiany koszyk, minimalistyczna biżuteria, marmurowa łazienka, a na podłodze w szklanym wazonie wypełnionym przezroczystą jak łza wodą świeży liść monstery - tak można w skrócie opisać aktualne trendy na Instagramie i Pintereście. W stylu tym specjalizują się paryskie redaktorki i utalentowane fashionistki. W Polsce nurt ten chyba najtrafniej oddaje twórczość Alice Zielasko. Ona także nosi perełki od Réalisation Par. Kto jeszcze?

 

 

Zobaczcie jak Alexandrę noszą właścicielki najbardziej prominentnych nazwisk w branży! (>>>kolejne podstrony>>>)

 

 

 

 

 

 

fot. http://realisationpar.com,  Instagram (www.instagram.com/rouje, www.instagram.com/jeannedamas)

 

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: Na czym polega fenomen TEJ sukienki?
Inne artykuły