Żółte awiatorki. Komu pasują i skąd wzięła się ta moda?

Co powinnaś wiedzieć o okularach, które widzisz wszędzie?

Z pewnością zauważyłyście, że żółte awiatorki zrobiły się w ostatnim czasie bardzo modne. Noszą je topowe blogerki, modelki i mniej znane dziewczyny, biorące udział w kampaniach reklamowych. Piszą o nich największe tytuły. A to, bez jakichkolwiek wątpliwości, oznacza, że coś jest na rzeczy. Co?

Kolorowe szkła nie są niczym nowym - ich początki sięgają lat 70. ubiegłego stulecia. Słynęła z nich m.in. czołowa feministka, Gloria Steinem. Współcześnie są znakiem rozpoznawczym bliźniaczek Olsen. I choć teraz największy szał panuje na żółć, to modne są również soczewki różowe i niebieskie. 

Komu pasują cytrynowe szkła? Biorąc pod uwagę, że to trudny kolor, nie wszystkie z nas będą w nich dobrze wyglądać (osobną kwestią jest równie wymagający kształt awiatorek). Powinny ich unikać dziewczyny o bardzo bladej skórze i jasne blondynki. Oczywiście dużo zależy od odcienia.

Zobaczcie jak mocno potrafią podkreślić stylizację i jak ciekawie można je nosić! Obiecujemy wam, że późną wiosną i latem będą gościć na nosie co drugiej dziewczyny. I szczerze mówiąc, nie mamy nic przeciwnko temu, bo uwielbiamy modę inspirowaną stylem vintage!

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Gucci

 

 

 

 

 

fot. asos

Dodaj komentarz do galerii: Żółte awiatorki. Komu pasują i skąd wzięła się ta moda?

Czytaj także

Inne artykuły