Czego nigdy nie powinnaś robić, gdy masz na sobie rękawiczki?

W ten sposób nieświadomie narażasz się na wiele chorób!

Zima bywa w Polsce wyjątkowo surowa. A nawet jeśli w danym roku (tak jak teraz) jest dość łagodna, wciąż zmuszone jesteśmy do ubierania się na cebulkę, a także do noszenia rękawiczek, czapki i szalika. A jeśli już jesteśmy przy rękawiczkach, chciałabyśmy zwrócić uwagę na jeden, dość istotny problem, o którym większość z nas zdaje się nie pamiętać. Oczywiście, noszenie rękawiczek jest absolutną koniecznością, jeśli chcemy ochronić naszą skórę przed zimnem, a co za tym idzie - przed przesuszeniem. (Nakrycie dla dłoni przeszkadza ci podczas korzystania ze smartphone`a? Obecnie, w sklepach możesz znaleźć specjalne fasony, które niwelują ten problem). Dbając jednak o kondycję swojej skóry na rękach, zapominamy o swojej... twarzy! Brzmi zaskakująco? Spieszymy z wyjaśnieniem!

Jak się bowiem okazuje, większość z nas nie myśli o tej zatrważającej ilości zarazków, która znajduje się na materiale. Mając założone rękawiczki, dotykamy więc bez oporów swojej twarzy, co prowadzi do naprawdę poważnych problemów skórnych. Szczególnie że (jak wynika z naszej prywatnej sondy wśród najbliższych) często zapominamy o regularnym wrzucaniu rękawiczek do pralki. 

Dlatego zanim odgarniesz włosy z twarzy, rozgrzejesz dłońmi policzki czy przetrzesz oczy.... zastanów się przez chwilę! Pomyśl o tych wszystkich przedmiotach, których dzisiaj dotykałaś. Od worka na śmieci, poprzez swój własny telefon (na którym znajduje się całe mnóstwo bakterii), aż po rurę w autobusie. 

 

Najpierw więc zdejmij rękawiczki i najlepiej jak najszybciej wrzuć je do prania! W tym przypadku pozwalamy ci nawet popadać w lekką paranoję! W kwestii zdrowia ostrożności nigdy dość!

 

fot. iStock

Dodaj komentarz do galerii: Czego nigdy nie powinnaś robić, gdy masz na sobie rękawiczki?

Czytaj także

Inne artykuły