Golenie miejsc intymnych. Czy golić, a jeśli tak, to w jaki sposób?

Golenie miejsc intymnych u kobiet jest obecnie rzeczą powszechną i nikogo nie dziwi. Mało tego, coraz częściej na taki krok decydują się również panowie. Masz wątpliwości, czy golić miejsca intymne? Chcesz to zrobić, ale nie wiesz, która z dostępnych obecnie metod jest najlepsza i najbezpieczniejsza? Rozwiejemy Twoje wątpliwości!

Golenie okolic intymnych – temat tabu?

Z jednej strony, jak już zostało nadmienione, depilacja okolic intymnych nie jest zjawiskiem nowym czy wywołującym szczególne kontrowersje. Niemniej, nie jest to temat, który porusza się przy okazji rodzinnego obiadu. Już samo hasło miejsca intymne sprawia, że wiele osób nabiera wody w usta. Równie wiele z nich chciałoby jednak uzyskać konkretne, rzetelne informacje, bo przecież jest to kwestia niezwykle ważna. Przedstawiamy zatem najważniejsze fakty.

 

Golenie w miejscach intymnych – tak czy nie?

Tak naprawdę trudno tutaj udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Każdy z nas robi ze swoim ciałem to, co chce. Ty także samodzielnie decydujesz, czy podjąć się depilacji czy nie. Jedni uważają, że należy golić miejsca intymne, zarówno ze względu na estetykę wyglądu jak i ze względów zdrowotnych, inni natomiast są przekonani o tym, że golenie intymne nie jest dobrym pomysłem.

Rozważmy najważniejszą kwestię – czy golenie miejsc intymnych jest zdrowe? Lekarze i naukowcy już od lat spierają się w tej kwestii. Część badaczy postuluje, że okolice intymne nie powinny być golone, bowiem owłosienie stanowi naturalną barierę, która chroni przez drobnoustrojami, a co za tym idzie, przed niebezpiecznymi infekcjami.

Z kolei inni podkreślają, że bez obaw można i warto pozbyć się owłosienia okolic intymnych, ponieważ zatrzymuje ono wilgoć, a co za tym idzie, znacznie utrudnia zachowanie czystości i świeżości. Ponadto liczne badania dowodzą, że kobiety, które golą owłosione miejsca intymne, czują się o wiele bardziej atrakcyjne, są bardziej pewne siebie i otwarte na kontakty z mężczyznami.

 

Jak golić miejsca intymne?

Golenie miejsc intymnych można przeprowadzić kilkoma metodami. Bardzo popularna jest depilacja okolic intymnych w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Najczęściej dokonuje się jej przy pomocy wosku. Zabieg polega na całkowitym wyrwaniu włosów wraz z cebulkami, wobec czego nie odrastają one szybko. Niemniej jest to zabieg dość nieprzyjemny, przez wiele kobiet oceniany nawet jako bolesny. Dużym minusem jest też to, że mocno podrażnia skórę. Samodzielne przeprowadzenie go w domu wymaga pewnej wprawy i może być kłopotliwe dla kobiety, która nie ma odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności w tym względzie.

Zdecydowanie najbardziej popularną metodą jest golenie intymne przy pomocy zwykłej maszynki i żelu lub pianki do golenia. Jest to metoda stosunkowo prosta i tania, ale nie daje spektakularnych efektów. Włosy szybko odrastają, a co gorsza, wiele kobiet narzeka, że stają się mocniejsze i twardsze. Ponadto w czasie golenia maszynką istnieje duże ryzyko zacięcia. Ze względu na lokalizację, tj. utrudniony dostęp powietrza, wilgoć, rana może się długo goić i powodować dyskomfort.

Jeśli chodzi o tradycyjny depilator, jego skuteczność jest tak samo wysoka jak skuteczność wosku – także wyrywa włosy z cebulkami. Jest jednak o wiele łatwiejszy w obsłudze i zabieg można bez trudu wykonać w domu. Jeszcze innym i wydaje się, że zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest usuwanie niechcianego owłosienia przy pomocy światła (IPL). Innowacyjny produkt tego typu można znaleźć w ofercie cenionej firmy Panasonic – system IPL ES-WH90. Zabieg można wykonać samodzielnie w domu. Jest on bezpieczny, całkowicie bezbolesny, a jego przeprowadzenie nie jest skomplikowane dzięki lekkiej i ergonomicznej konstrukcji urządzenia.

Niezależnie od wybranej metody golenia, po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie. Jeśli masz bardzo wrażliwą cerę, niewykluczone, że będziesz przez chwilę odczuwać dyskomfort. Dlatego też jeszcze przed depilacją zaopatrz się w odpowiednie kosmetyki nawilżające, łagodzące podrażnienia, które szybko przyniosą Ci ulgę.

Dodaj komentarz do galerii: Golenie miejsc intymnych. Czy golić, a jeśli tak, to w jaki sposób?

Czytaj także

Inne artykuły