W jakim kolorze powinnaś ubierać się kiedy jest naprawdę zimno (i dlaczego)?

Psychologowie są zgodni co do tego, że czarny i szary to najgorsze barwy do noszenia o tej porze roku.

Jak na ogół wyglądają nasze zimowe okrycia? Na ulicach jest szaro, nie tylko przez pogodę. Smutne są także nasze kurtki, buty i dodatki. Dlaczego z uporem maniaka decydujemy się na czarny i szary o tej porze roku? Tłumaczymy sobie, że to kolory uniweralne, bezpieczne, pasujące dosłownie do wszystkiego. I fakt, tego nie można im odebrać. Jednak poza tymi wszystkimi plusami, tak poważne barwy jak szarości i czernie, dodają nam lat i, jak zgodnie stwierdzili psychologowie, wpływają niekorzystnie na nasze samopoczucie.

Powinniśmy zrezygnować z nich szczególnie wtedy, kiedy aura za oknem jest wyjątkowo niesprzyjająca - duży mróz, mgła, uporczywe opady śniegu, deszczu itp. Już samo wyjście z domu nie jest łatwe i przyjemne, a my, wybierając czarny lub szary, sami jeszcze bardziej utrudniamy sobie życie. W rezultacie, przez cały dzień narzekamy na zły humor i marzymy tylko o tym, by wreszcie zanurzyć się we własnej, cieplutkiej pościeli z kubkiej rozgrzewającej herbaty.

Eksperci od określania wpływu danego koloru na nasze samopoczucie, już od dawna zachęcają nas do tego, byśmy w zimowe dni stawiali na... fiolet. Barwa ta bowiem rozwija naszą kreatywność, pobudza do działania i inspiruje. Fioletowa płaszcz czy kurtka wydają ci się zbyt krzykliwe? Wybierz więc dodatki - np. torebkę, czapkę, szalik czy buty. W wesołych śniegowcach życie od razu staje się piękniejsze i łatwiejsze!

Jeśli interesuje cię jakie jeszcze kolory wpływają na nas pozytywnie (a jakie negatywnie), koniecznie zapoznaj się z tą filozofią. Zagłębiając się w ten temat dowiesz się jak działają na nas pozostałe odcienie tęczy. Być może okaże się, że twoja jesienno-zimowa depresja spowodowana jest także tym, że wybierasz złe kolory.

 

 

>>>Jesteś blondynką, brunetką czy szatynką? Sprawdź, jakie cechy charakteru zdradza Twój kolor włosów!

 

 

 

Brakuje ci pomysłów na zimowe stylizacje z wykorzystaniem fioletu? Mamy dla ciebie kilka zdjęć, które z pewnością zaispirują cię do skomponowania własnej garderoby.

 

 

 

 

 

 

 

fot. iStock

Dodaj komentarz do galerii: W jakim kolorze powinnaś ubierać się kiedy jest naprawdę zimno (i dlaczego)?

Czytaj także

Inne artykuły