Oryginalne kopertówki. Wyobraźnia projektantów nie zna granic!

strona 1 z 10

Klocki LEGO, pop art, futro, lata 20. - zobaczcie jak inspirują projektantów kopertówek. Koniec z nudą, czas się wyróżnić!

Moda jest doskonałem buforem dla wyrażenia naszej osobowości. Może być zachowawcza albo wręcz przeciwnie - totalnie szalona. Poprzez modę pokazujemy nasze podejście do życia i poczucie humoru, bo moda to przede wszystkim świetna metoda i okazja do zabawy! To puszczenia oka i komunikat: mam dystans - do siebie, do świata, do wszystkiego. Oczywiście nie jest dla każdego - niektórzy po prostu tego nie czują i nie ma co się zmuszać. Cała sztuka polega na tym, by być sobą.

Projektanci kopertówek wyszli naprzeciw tym, którzy nie mają odwagi założyć oryginalnej kreacji i stwiają na dodatki, które są  wisienką na torcie. Nie od dziś wszak wiadomo, że dodatek potrafi stworzyć całą stylizację. Kopertówki są tego świetnym przykładem. Ich kształt pozwala projektantom na maksymalne puszczenie wodzy fantazji. Kopertówka na czerwonym dywanie pełni rolę dodatku w pełnym rozumieniu tego słowa - jej symboliczna pojemność nie mieści więcej niż szminki, dlatego gadżet ten można zaprojektować bez żadnych ograniczeń! I taka właśnie myśl przyświecała autorom dzisiejszych cudeniek - bo te torebki są bardziej dziełami sztuki niż typowymi przedmiotami użytkowymi. Boom na efektowne kopertówki rozpoczęła włoska marka Moschino (słynna linia inspirowana produktami restauracji McDonald's), a największą słabość ma do nich Chiara Ferragni, choć oryginalne kopertówki grają pierwsze skrzypce na wszystkich Fashion Week'ach i często to właśnie ich projekty klasyfikują uczestników do grona najlepiej ubranych.

 

Dziś niemal każda marka - od tych luksusowych jak Karl Lagerfeld czy Charlotte Olympia po sieciowe jak Topshop, River Island, New Look czy Primark ma w swojej kolekcji niebalane kopertówki - inspirowane pop artem, kreskówkami, stylem glamour, emotikonami emoji i... wszystkim - bo nasze przykłady dowodzą, że inspiracją do zaprojektowania kopertówki może być dosłownie WSZYSTKO!

 

fot. Instagram.com/flaviabarrosamaral

 

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: Oryginalne kopertówki. Wyobraźnia projektantów nie zna granic!
Inne artykuły