W jaki sposób aplikacja Boomerang zmieniła modę?

Jej wpływ na zawartość naszej szafy jest ogromny!

Czasy, kiedy trendy w modzie lansowali projektanci minęły już dawno temu. Potem był okres, kiedy to magazyny, z Vogue'iem i Harpers Bazaar na czele, wskazywały nam drogę, ale kto ma dziś czas na ich przeglądanie? Nasze życie w większości dzieje się w smartfonie, bo to właśnie korzystając z niego spędzamy najwięcej godzin - to na nim odczytujemy maile, to dzięki niemu kontaktujemy się z innymi (zarówno prywatnie jak i służbowo), tutaj też znajdujemy rozrywkę. A tę niewątpliwie zapewniają nam kanały społecznościowe.  Żyjemy w dobie nieustającej potrzeby robienia zdjęć i dokumentowanai dosłownie wszystkiego - uwielbiamy je też oglądać, bo wystarczy jedno spojrzenie i mamy tym samym całą garść informacji: gdzie ktoś spędza wakacje, co robi, jak jest ubrany, z kim jest itd. Ze Snapchata lubią korzystać zwłaszcza ci, u których dużo się dzieje, ale są wśród nas osoby, które cenią sobie w życiu spokój i wolą Instagram. To właśnie on wszedł w rolę, jaką kiedyś pełnili projektanci i magazyny modowe - dziś to Instagram nas inpiruje i to on dyktuje nam trendy. Jest banalany w użytkowaniu i ma jedną przewyższającą cechę - jest dostępny zawsze i wszędzie i to całkowicie za darmo.

Jeszcze parę lat temu poczynania naszych ulubionych blogerek obserwowałyśmy na ich stronach głównych, ale dzisiaj wolimy po prostu śledzić ich profile na Instagramie. W końcu moda to dziedzina sztuki i liczy się efekt, a nie słowny komentarz, który zawsze był tylko dodatkiem. Jednak nawet tradycyjne zdjęcia nie są idealnym nośnikiem. Dlaczego? Bo nie oddają tego, jak ubranie zachowuje się w ruchu - a przecież jest to dużo ważniejsze niż to, jak wygląda w artystycznej i statecznej pozie, którą przybierają modelki. Takie fotografie są niewątpliwie ucztą dla oczu, ale nie możemy na tej podstawie stwierdzić jak ubranie zachowuje się z swoim środowisku naturalnym, czyli wtedy, kiedy normalnie funkcjonujemy - biegniemy na autobus, skaczemy z radości na widok przyjaciółki czy po prostu idziemy przez miasto.

Dlatego też twórcy Instagrama postanowili urozmaicić swoim użytkownikom korzystanie z tej aplikacji i wymyślili Boomerangw którym w sekundę zakochały się gwiazdy, w tym oczywiście blogerki modowe. Boomerang sprawił, że zyskały nowe rzesze obserwatorów - znudzonych klasycznymi fotkami.

Popularność Boomeranga przeszła najśmielsze oczekiwania - nikt nie spodziewał się, że tak bardzo zmieni ona... modę. Apka miała po prostu służyć do jej prezentowana, tymczasem wywołała prawdziwą rewolucję. Od kiedy istnieje Boomerang, marki odzieżowe zanotowały wzrost sprzedaży ubrań, które łączą bardzo podobne cechy! Przypadek? Nie sądzimy.

 

To właśnie dzięki Boomerangowi nosimy teraz bluzki z odkrytymi ramionami, ubrania w falbanami, sukienki uszyte z kilku warstw, koszule z połyskujących, metalicznych materiałów, a także zwiewne tuniki i sukienki. Blogerki szybko odkryły, które ubrania najlepiej 'wychodzą' na tych króciutkich gifo-filmikach, a my natychmiast to podchwyciłyśmy.

 

A na koniec jeszcze galeria, która jest najlepszą odpowiedzią na pytanie zawarte w nagłówku! :)

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Instagram.com/whowhatwear

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: W jaki sposób aplikacja Boomerang zmieniła modę?
Inne artykuły