Ondria Hardin (15 l.) w kampanii Chanel. Na granicy prawa?

Karl Lagerfeld zbywa zarzuty jednym zdaniem: Owszem, ma tylko 15 lat, ale wygląda na 18, więc w czym problem?

To już oficjalne: Cara Delevingne poszła w odstawkę. Nową muzą króla mody została 15-letnia Amerykanka Ondria Hardin, dla której ostatnie fashion weeki były właściwie pierwszym wybiegowym sezonem.

Od razu wskoczyła na najwyży pułap, zaliczając najważniejsze pokazy SS 2013 w Nowym Jorku, Mediolanie i Paryżu: Balenciaga, Bottega Veneta, Chloe, Dolce & Gabbana, Emilio Pucci, Gucci, Jil Sander, Louis Vuitton, Marc Jacobs, Marchesa, Miu Miu, Oscar de la Renta, Prada, Roland Mouret, Thakoon oraz (uff!) Valentino. Ale najistotniejszym wydarzeniem było wyjście na show Chanel, gdzie pod czujnym okiem swojego nowego mentora, oficjalnie wkroczyła w świat high fashion.

Ondria po raz pierwszy dała o sobie znać rok temu, ale wówczas pojawienie się 14-latki na wybiegu u Marca Jacobsa i w kampanii Prady narobiło sporo zamieszania, ponieważ, zgodnie z CFDA Health Initiative, do pokazów nie należy zatrudniać dziewczyn poniżej 16. roku życia. Lagerfeld słynie jednak z dwóch cech: nie przejmuje się zasadami i ma świetne oko do nowych twarzy. Hardin zachwyciła go od pierwszego wejrzenia i, nie bacząc na jej metrykę, zaproponował jej kontrakt reklamowy.

Krytyka była natychmiastowa. Poproszony o wyjaśnienia Karl, skomentował sprawę jednym zdaniem: Owszem, ma tylko 15 lat, ale wygląda na 18, więc w czym problem? Na jego usprawiedliwienie mamy jednak dwa argumenty: po pierwsze Ondria jest naprawdę śliczna i trudno oprzeć się jej urokowi; po drugie - w kampanii wystąpi w duecie z wybiegową weteranką - Stellą Tennant. Miejmy nadzieję, że starsza koleżanka troskliwie się nią zaopiekuje...

Dodaj komentarz do galerii: Ondria Hardin (15 l.) w kampanii Chanel. Na granicy prawa?

Czytaj także

Inne artykuły