Kevin Spacey po raz pierwszy szczerze o swojej orientacji seksualnej

Zebrał się na odwagę. Tylko czy to na pewno odpowiedni moment?

Plotki na temat orientacji seksualnej odtwórcy głównej roli w serialowym hicie `House of Cards` krążyły w Hollywood od dawna. Wczoraj wieczorem, Spacey po raz pierwszy publicznie przyznał, że jest homoseksualistą. Na swój coming out wybrał jednak nie do końca odpowiedni moment. Wyznanie poprzedzone było bowiem deklaracją Anthony`ego Rappa, aktora, który przyznał, że w wieku 14 lat Kevin Spacey starał się namówić go do seksu. Do wydarzenia miało dojść blisko 31 lat temu. Mimo to, Rapp podał wiele szczegółów. Spacey miał dopuścić się molestowania w swoim własnym domu, w 1986 roku. Anthony określił jego zachowanie, jako uwodzenie. Zdobywca dwóch Oscarów w tamtym momencie miał zaledwie 26 lat. 

Kevin w publicznym oświadczeniu przeprosił Rappa za ten indycent, równocześnie przyznając, że go nie pamięta. Określił zdarzenie, jako dalece niestosowne, prawdopodobnie spowodowane nadmiarem alkoholu. Równocześnie, stwierdził, że to odpowiedni moment, aby zastanowić się nad własnym życiem i swoim zachowaniem. Wyznał, że w swoim życiu budował romantyczne relacje zarówno z mężczyznami, jak i kobietami. Przy czym, postanowił obecnie dokonać ostatecznego wyboru i żyć od tej pory jako gej. 

Dziwi nas jednak, że zdecydował się na wyjście z cienia właśnie w momencie, gdy został oskarżony o nadużycia seksualne. Czy przypadkiem nie starał się odwrócić uwagi od rzeczywistego problemu, który właśnie został ujawniony? Bez względu na to, jak dużo czasu minęło, 31 lat temu mogło dojść do prawdziwej tragedii. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że Rapp do dzisiaj nie uporał się ze wspomnianiami z tamtego wieczoru. Sprawa Harveya Weinsteina sprawiła, że postanowił wyznać prawdę. 

Co jednak tak naprawdę wzbudziło większe emocje - sprawa Anthony`ego czy orientacji seksualnej Kevina? Chyba nie o to do końca chodziło aktorowi. 

 

 

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: Kevin Spacey po raz pierwszy szczerze o swojej orientacji seksualnej
Inne artykuły