Solange Knowles została przeproszona za haniebny retusz

Na okładce magazynu `Evening Standard` ma wyretuszowane włosy. W jej przypadku taka korekta zyskuje podwójne znaczenie.

Don't touch my hair  to flagowy singiel Solange Knowles z jej ostatniej płyty. Utwór jest rodzajem manifestu, bo kiedy chodzi o włosy należące do Afroamerykanki, tak naprawdę chodzi o coś zupełnie innego. O narodową tożsamość. Albo o rasizm. Tym razem, niestety, miało miejsce to drugie. Dodajmy, że w ostatnim czasie to już drugi medialny skandal  o takim charakterze.

Na okładce najnowszego wydania londyńskiego magazynu Evening Standard pojawiła się młodsza z sióstr Knowles. Graficy najwyraźniej nie uszanowali jej prośby i dopuścicli się karygodnego retuszu głowy piosenkarki. Teraz na stronie pisma opublikowano oficjalne przeprosiny:

Cieszymy się, że mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z cudowną Solange Knowles i zrobić jej przepiękne zdjęcia. Jest nam więc niewymownie przykro, że nasza okładka nie spotkała się z przychylnym odbiorem, a  co więcej,  została potraktowana jako popełnienie przestępstwa. Decyzja o wprowadzeniu pewnych zmian na fotografii była podyktowana wyłącznie sprawami technicznymi (layout). Bez względu na nasze intencje, kierujemy do Solange Knowles oficjalne przeprosiny.


A co na to sama Solange? Chyba najlepszym komenatarzem są słowa z Don't touch my hair:

 

Don't touch my hair
When it's the feelings I wear

(...)

They don't understand
What it means to me

 

 

 

 

 

 

A jak wygląda Solange na okładce ES? Zobaczcie same...

>>>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło: YouTube/SolangeKnowlesVEVO

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: Solange Knowles została przeproszona za haniebny retusz
Inne artykuły