Kolejna sławna aktorka ujawnia, że też była ofiarą Weinsteina!

Zdobywczyni Oscara przerywa milczenie.

Kiedy wydawało się, że lista ofiar amerykańskiego producenta filmowego jest już skończona, głos zabrała Lupita Nyong'o. Jest to czterdziesta któraś pokrzywdzona.

Lupita była molestowana przez Weinsteina, gdy była studentką na Yale School of Drama. Hollywoodzki potentat zwabił młodą aktorkę do swojego domu, pod pretekstem wspólnego seansu. Weinstein zapewnił czarnoskórką artystkę, że film oglądać będą też członkowie jego rodziny. Jednak przebieg tamego spotkania był zgoła inny. Harvey zaoferował Lupicie `relaksujący` masaż w jego własnej sypialni. Dziewczynie nie spodobała się ta wieloznaczna propozycja, i odmówiła.

Na początku myślałam, że on żartuje, ale szybko się zorientowałam, że to wcale nie są żadne żarty - relacjonuje Nyong'o. Wtedy po raz pierwszy poczułam w jego towarzystwie niebezpieczeństwo. Aby przejąć nad nim kontrolę, zaproponowałam mu, że to ja jemu zrobię masaż. 

Wtedy Weinstein zaczął zdejmować spodnie. Lupita oznajmiła mu, że to ją krępuje. 

Od tamtego zdarzenia, aktorka miała się na baczności i wiedziała, że przebywanie z Harvey'em na osobności jest ryzykowne. Jednocześnie doskonale zdawała sobie sprawę z tego jak bardzo jej kariera uzależniona jest od producenta.

Pewnego razu znów spotkała się z Weinsteinem sam na sam. Tym razem mężczyzna był bardziej bezpośredni, a kiedy Lupita wyraźnie dała mu do zrozumienia, że nie jest zainteresowana, usłyszała, że jeśli chce być sławną aktorką, musi być uległa jego niedwunaznacznym propozycjom.

Kolejne doświadczenie z producentem tylko utwierdziło ją w przekonaniu, że nie jest to człowiek, któremu można ufać. Aktorka obiecała sobie wówczas, że już nigdy nie nawiąże z nim współpracy. 

 

Historia Lupity nie jest niestety jednostkowa. Przypomnijmy pozostałe gwiazdy, które Weinstein również bardzo kiedyś skrzywdził. Do bycia ofiarą producenta tylko do tej pory poczuła się:

>>>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Starstock

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: Kolejna sławna aktorka ujawnia, że też była ofiarą Weinsteina!
Inne artykuły