Louis Vuitton i Jeff Koons łączą siły po raz drugi!

Projekt `Masters` doczekał się kolejnej odsłony.

W czerwcu tego roku mieliśmy okazję po raz pierwszy podziwiać efekty zaskakującej - wtedy - współpracy ekskluzywnej marki Louis Vuitton z kontrowersyjnym artystą, Jeffem Koonsem. Słynna na cały świat praca Balloon Dog  to właśnie jego dzieło. Koons stoi także za równie znanym projektem, Gazing Ball.

Teraz znów połączył siły z jednym z największych domów mody. Jeszcze w tym miesiącu, dokładnie 27 października,  do sprzedaży trafi kolekcja torebek i akcesoriów (breloczki, apaszki, portfele) zatytułowana Masters II.

Co przygotowano dla nas tym razem? Seria jest kontynuacją poprzedniej. Linia obejmuje torebki i akcesoria z reprodukcjami takich mistrzów pędzla jak: Leonardo Da Vinci, Van Gogh, Rubens, Monet, Manet, Gauguin, Poussin czy Turner.

Każda torebka opatrzona jest nie tylko monogramem LV, ale, jak na prawdziwe dzieło sztuki przystało, także podpisem artysty. Malowidła zdobią większość kultowych modeli. Symptomatyczne ilustracje pojawią się m.in. na Speedy, Keepall i pożądanej przez nas wszystkie, Neverfull.

Należy podkreślić, że Jeff Koons nie jest pierwszym artystą, z którym LV podjęło kooperację. W przeszłości marce partnerowali też Takashi Murakami, Richard Prince, Yayoi Kusama, Stephen Sprouse czy Daniel Buren. W tym miejscu warto też wspomnieć o Fondation Louis Vuitton, czyli muzeum zaprojektowanym przez Franka Gehry’ego.

>>>

 

Jeff Koons, Gazing Ball

 

 

 Balloon Dog - najsłynniejsze dzieło Jeffa Koonsa

 

 

LV x Jeff Koons w projekcie Masters II

 

 

 

 

A oto pozostałe, najciekawsze naszym zdaniem, modele

>>>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. eu.louisvuitton.com, jeffkoons.com

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: Louis Vuitton i Jeff Koons łączą siły po raz drugi!
Inne artykuły