W reklamie Adidasa wystąpiła modelka z... nieogolonymi nogami

To, oczywiście, wywołało burzę w Internecie.

Ile kontrowersji mogą wzbudzić nieogolone nogi? Nie raz pisałyśmy już o tym, że bardzo dużo. Kobiety, które rezygnują z depilacji i dokumentują efekty swoich działań w mediach społecznościowych, bardzo szybko stają w ogniu krytyki. Są wyśmiewane i obrzucane obelgami. Internauci twierdzą, że to niekobiece, obrzydliwe i odpychające. One jednak starają się trzymać wyznaczonych celów, udowadniając, że o tym w tym właśnie chodzi - aby robić coś w zgodzie ze sobą, nie starając się spełnić cudzych oczekiwań. 

Arida Bystrom jest najlepszym przykładem nonkonformistycznej postawy. Bystrom jest fotografką z Los Angeles, której zdjęcia trafiły m.in. na łamy magazynu Nylon. Zresztą nie byle jakie zdjęcia, bo fotografie jej znajomej w samej bieliźnie podczas menstruacji. Bystrom stara się uzmysłowić swoim obserwatorom, że pewne rzeczy są po prostu ludzkie i nie należy się ich wstydzić. Nie zrezygnowała ze swoich postanowień nawet gdy zaproszono ją do udziału w reklamie Adidas Originals. Pojawiła się w niej i dumnie pokazywała nieogolone nogi, co wywołało kontrowersje. Na swoim profilu dziewczyna umieściła wpis:

Moje zdjęcie w kampanii promującej Adidas Superstar wywołało masę okropnych komentarzy. Jestem uprzewilejowaną, białą dziewczyną, która posiada jedną nonkonformistyczną cechę - włosy na nogach. Zaczęłam dosłownie dostawać groźby gwałtem w prywatnych wiadomościach. Nie wyobrażam sobie nawet, co byłoby gdybym nie miała tych wszystkich przywilejów, jak bym żyła na takim świecie. 

Jej wpis dowodzi tylko, jak wiele złości mają w sobie ludzie i jak duży problem z tolerancją występuje w społeczeństwie. To po prostu przerażające. Jedynym sposobem jest jednak nie przejmowanie się i robienie dokładnie tego, co nam się żywnie podoba!

 

 A Wy, co sądzicie o tym, co robi Arvida? Obejrzyjcie spot Adidasa z jej udziałem, a także zajrzyjcie na jej Instagram!

 

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: W reklamie Adidasa wystąpiła modelka z... nieogolonymi nogami
Inne artykuły