Niedawno obchodziliśmy 20. urodziny TVN. Tak zmieniały się gwiazdy stacji

Zaczęło się od prognozy pogody.

Trudno w to uwierzyć, ale 3. października 2017, minęło 20 lat od pierwszej emisji nadanej z TVN.  Świat w 1997 roku wyglądał zupełnie inaczej. TVN, jako druga (po POLSACIE) licząca się prywatna stacja, powstał z myślą o widzach pragnących stałego dostępu do bieżących informacji z kraju i ze świata. Dlatego też pierwszym programem były Fakty - poprowadzone przez 31-letniego wówczas Tomasza Lisa. Tuż przed serwisem zaprezentowano prognozę pogody. Nikt jednak nie mógł wówczas przewidzieć, że będzie ona tak optymistyczna - oczywiście mówiąc w przenośni. Od  początku istnienia, to właśnie TVN cieszy się największym zaufaniem odbiorców. Polacy cenią dziennikarzy tej stacji za rzetelność i niezależność.

W redakcji Faktów każdy ma wolność. Stuprocentową. Tylko za tymi stu procentami musi stać: pewność, prawda i wiarygodność. Nigdy w życiu nie napisał mi nikt ani jednego słowa, nie skreślił mi ani jednego słowa, nie zmienił mi znaku przestankowego, nie wpłynął w jakikolwiek sposób na to, co ja piszę. Przyznam, że nie znam takiej sytuacji i zawsze mnie trochę śmieszą te pytania, ale za sekundę myślę sobie, że one są stawiane poważnie, bo widać to nie jest norma. - potwierdza związana ze stacją od samego jej początku, Justyna Pochanke.

 

Debiut TVN był też debiutem wielu współczesnych gwiazd. Zobaczcie jak zmieniały się na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat.

>>>

 

 

 

 

 

Ewa Drzyzga

`Rozmowy w toku` oglądała kiedyś cała Polska. 

 

 

 

 

 

fot. KAPiF

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: Niedawno obchodziliśmy 20. urodziny TVN. Tak zmieniały się gwiazdy stacji
Inne artykuły