9 ciekawostek o modzie w serialach i filmach

Źródłem mody są i były zazwyczaj miejskie ulice. Niekiedy jednak inspiracją zarówno dla największych projektantów, jak i pozostałych miłośników mody, bywały serialowe i filmowe kostiumy. Które z nich najlepiej odzwierciedlają zmieniające się trendy? Zobacz, jak na przestrzeni lat filmy i seriale kształtowały modę i jak same były doskonałym odzwierciedleniem tego, co działo się po drugiej stronie ekranów.

Kto rozpoczął modę na butonierki, a kto na muchy? Który serial stał się głównym tematem jednego z brytyjskich magazynów, a który zainspirował projektantów do stworzenia nowych kolekcji ubrań? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz wśród 9 ciekawostek o modzie ze świata filmów i seriali.

Czy wiesz, że jeden z numerów brytyjskiego LOVE…

... był w całości poświęcony serialowi „Downtown Abbey”? Postać Lady Sybil znalazła się na okładce gazety z 2012 roku w sukience Vivienne Westwood i tiulowym nakryciu głowy.

Czy wiesz, że Jenny Beavan,…

… projektowała  kostiumy do filmu „Jak zostać królem?”. W 2011 roku otrzymała nagrodę od Amerykańskiej Gildii Kostiumologów za najlepsze stroje w filmie kostiumowym.

fot. iStock

 

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: 9 ciekawostek o modzie w serialach i filmach
Inne artykuły