6 bardzo popularnych słów, których dziś już się nie używa!

Wciąż surfujecie po Internecie?

Nowomowa często nastręcza pewnych problemów. Przede wszystkim dlatego, że trendy w tym zakresie zmieniają się równie często co aktualizacje na Instagramie. I wtedy, jeśli nie jesteśmy na bieżąco, możemy popełnić jakąś gafę. Pytanie tylko - czy to rzeczywiście gafa, i czy w ogóle warto znać te wszystkie słowotwórcze nowinki? Wszystko zależy od środowiska, w którym żyjesz i zawodu jaki wykonujesz, a przede wszystkim - od tego, do kogo chciałabyś dotrzeć. Do grupy docelowej w wieku od 13-17 lat, swojej młodszej kuzynki, a może znajomych-hipsterów? 

Tak czy inaczej, istnieje kilka słów/zwrotów/zdrobnień, które jeszcze do niedawna były używane w mediach społecznościowych, zaś obecnie stanowią synonim kiczu. Zwyczajnie, wyszły one z mody, tak jak kabaretki noszone w połączeniu z dżinsami. Chcesz być na bieżąco? Tego bezwględnie unikaj!

 

1. Surfowanie po Internecie

Zwrot surfowanie po Internecie pojawił się wraz z narodzinami Sieci w Polsce. Obecnie, już się go nie używa. Dlaczego? A no choćby dlatego, że użytkownicy coraz częściej szukają konkretnych treści dedykowanych lub korzystają z mediów społecznych w celach społecznych - nawiązują kontakt z innymi odbiorcami. Tym samym, coraz rzadziej gubią się w Sieci, przeglądając przypadkowe strony. 

 

 >>>

fot. iStock

 

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: 6 bardzo popularnych słów, których dziś już się nie używa!
Inne artykuły