Wielki finał akcji Szafa Otwarta za nami!

Zebrane 5 i pół tony rzeczy, 200 finalistów i 35 tysięcy złotych w nagrodach rozdane!

Akcja Szafa Otwarta zakończyła się z imponująca ilością dobrych rzeczy przekazanych dla potrzebujących!

 

Bytom, Koszalin, Lublin, Białystok, Warszawa, Toruń, Piła, Bydgoszcz - w tych miastach od 15 marca do 11 czerwca Szafa Otwarta nadawała drugie życie Waszym rzeczom. Sieć Centrów Handlowych Atrium na czas wiosny - czyli najlepszego okresu do robienia porządków - przygotowała wspaniałą akcję dobroczynną, której twarzą była Małgorzata Rozenek - Majdan. Do każdego z Centrum można było przynieść swoje dobre, ale nie noszone już ubrania, odebrać torbę pełną upominków i dodatkowo wziąć udział w konkursie Drugie Życie Dobrych Rzeczy, gdzie zwycięzca wygrywał kartę prezentową o wartości 3 tysięcy złotych, zaś pozostali finaliści o wartości 500 złotych.

 

Finały w każdym mieście były niezwykle emocjonujące a dylematy Jury ogromne. Finałowe stylizacje - bo właśnie takie zadanie stało przed uczestnikami ostatniego etapu konkursu, często były połączeniem klasyki z funkcjonalnością i świadomym zastosowaniem prostych rozwiązań mających służyć na wiele okazji. Aby wziąć udział w konkursie, należało opublikować na profilu facebookowym centrum handlowego wybraną rzecz ze swojej szafy, którą przekazywało się do Szafy Otwartej wraz z krótką historią tej rzeczy.

 

Jury kwalifikowało 5  osób do finału. Finaliści zaskakiwali nie tylko swoją pomysłowością ale też… wiekiem! Niezależnie od zawodu i przeżytych wiosen, modą interesuje się wiele osób, czego najlepszym dowodem były nagradzane stylizacje. Dziękujemy za inspirację!

 

To były wspaniałe chwile pełne radości z wygranej, a przede wszystkim satysfakcji z udzielonej pomocy i wzięcia udziału w wyjątkowym projekcie, jakim jest Szafa Otwarta. Porządki zakończone, dziękujemy Wszystkim partnerom i uczestnikom za udział oraz zaangażowanie.

 

Organizacje i ośrodki, które przyjęły rzeczy dla swoich podopiecznych:

Środowiskowy Dom SamoPomocy „Integracja” w Bytomiu

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej w Koszalinie

Regionalne Centrum Wolontariatu w Lublinie

Bractwo Miłosierdzia św. Brata Alberta w Lublinie

ELEOS - Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia Diecezji Białostocko-Gdańskiej Stowarzyszenie Kontakt Miast Białystok-Eindhoven w Białymstoku

Ośrodek Pomocy Społecznej Praga Południe w Warszawie

Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży Wędka im. Każdego Człowieka oraz do Caritas Diecezji Toruńskiej w Toruniu

Centrum Charytatywno - Opiekuńcze Caritas w Pile

Fundacja Inkubator Społeczny oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy

 

Patroni medialni wpierający akcję: Cosmopolitan, Cosmopolitan.pl, Boska, Papilot, Party, Party.pl, Złote Przeboje.

Więcej informacji na www.szafaotwarta.pl.

 

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: Wielki finał akcji Szafa Otwarta za nami!
Inne artykuły