Jak tatuaże zmieniają się wraz z upływem lat?

Nic nie jest wieczne.

Tatuaże wcale nie są na całe życie. Wbrew powszechnej opinii. A przynajmniej nie wyglądają zawsze tak samo. Zmienia się ich kształt i kolor, tak jak i zmienia się nasza skóra. Poza tym, eksperci twierdzą, że tusz tak naprawdę w pewien sposób wciąż migruje pod wierzchnią warstwą skóry, przez co ulega zniekształceniom wraz z upływem czasu. Nie ma w tym jednak absolutnie nic złego. Taka jest po prostu specyfika tatuaży! Warto jednak mieć tego świadomość. Szczególnie jeśli do tej pory żyłaś w przekonaniu, że wzór na ciele utrzymuje się w nienaruszonym stanie przez całe życie. Prawda zaś jest taka, że już po zagojeniu się wygląda nieco inaczej. Świeży tatuaż ma intensywniejszy kolor. Ponadto, skóra jest podrażniona i spuchnięta, szybko także zaczyna się łuszczyć. Dopiero gdy jest zupełnie wygojona, tatuaż wygląda tak, jak powinien.

Na jego wygląd wpływa także to, w jaki sposób o niego dbasz w okresie gojenia się. To bardzo ważne, aby zaczerpnać odpowiednich informacji w tym zakresie. I trzymać się zalecanych wskazań! Wybór miejsca także ma znaczenie. Tatuaże na dłoniach wycierają się podobno najszybciej. Chronić trzeba także swoje wzory przed ekspozycją na słońce. 

Czy jednak te rzeczy wystarczą? Należy pamiętać o tym, że skóra się starzeje, a zatem tatuaż również będzie się zmieniał. Tak jak już wspominałyśmy, tatuaże mają to do siebie, ale to także ma swój urok! Przynajmniej według naszej subiektywnej opinii. 

Ciekawi was, jak bardzo wzór może ulec modyfikacji po kilku latach? Oto dowody, którymi podzielili się użytkownicy pewnego forum. 

Jaki tatuaż najbardziej pasuje do twojego znaku zodiaku?

 

>>>

 

 

 

 

fot. http://www.bigtattooplanet.com/forums/tattoo-talk/29632-fresh-v-healed-7#post786157

 

Dodaj komentarz do galerii: Jak tatuaże zmieniają się wraz z upływem lat?

Czytaj także

Inne artykuły