Co powinnaś wiedzieć o nowym serialu Netflixa `Szefowa`?

Kim jest Britt Robertson, odtwórczyni roli Sophii Amoruso, założycielki Nasty Gal?

Przyznaję się osobiście, że obejrzałam dopiero cztery odcinki, dlatego nie mam jeszcze odpowiedniej wiedzy, aby subiektywnie ocenić serial Girlboss, emitowany przez Netflixa (obiecuję wrócić do tego później!) Bez wątpienia jednak kilka pierwszych epizodów obrazuje, jaka jest, a właściwie jaka była w wieku 22 lat, Sophia Amoruso, założycielka giganta Nasty Gal. Kompletnie zwariowana perfekcjonistka, o wielkiej charyzmie, niepodważalnym sprycie i determinacji w dążeniu do celu. Nic dziwnego, że jej poradnik o takim samym tytule stał się bestsellerem. 

Amoruso zaczynała od eBaya, na którym sprzedawała ubrania vintage znalezione w sklepach z odzieżą używaną lub w Armii Zbawienia. Niesamowity wręcz upór (a także fakt, że została zbanowana na popularnym portalu aukcyjnym) zaowocował założeniem własnej witryny Nasty Gal. Już w 2012 roku bran miał 100 mln dolarów przychodów. Na sukces ten niewątpliwie wpłynęli także inwestorzy. Rozwój był szybki i niespodziwany, co z czasem zaczęło rodzić problemy. W 2015 roku Amoruso zrezygnowała ze stanowiska prezesa. W 2016 roku zaś firma złożyła wniosek o upadłość układową do sądu. Jak czytamy na łamach forbes.pl: Błyskawiczne tempo rozwoju okazało się nie do utrzymania. Jednocześnie firma nie była w stanie pozyskać więcej kapitału, luka między wzrostem a rentownością biznesu niebezpiecznie rosła. No cóż, widać ogromny i błyskawiczny sukces miał swoją cenę. I choć Sophia nie trafi w najbaliższym czasie na listę najbogatszych na świecie, wciąż nie musi martwić się o swoją sytuację materialną. Na pewno pomoże jej w tym nowy serial Netflixa. 

Skoro więc mamy już za sobą to małe wprowadzenie, czas wrócić na chwilę do samej produkcji. Najwięcej ekscytacji wbudza bowiem odtwórczyni głównej roli, Britt Robertson. Skąd możecie ją znać? A choćby z disneyowskiej Krainy Jutra czy z Najdłuższej podróży, filmu nakręconego na podstawie książki Nicholasa Sparksa, a także z The first time - komedii romantycznej, na planie której Robertson poznała swojego chłopaka, Dylana O`Briena. Według informatorów, razem tworzą oni naprawdę piękną parę. 

I choć Britt dobrze znana jest zapalonym miłośnikom telewizyjnych seriali, rola w Girlboss jest dla niej pierwszym tak istotnym wyzwaniem zawodowym. Tak naprawdę, serial jest przecież o niej, i to nie tylko o jej poczynaniach zawodowych. Dotyka także sfery prywatnej, a przede wszystkim pokazuje osobowość Sophii - nieposkromionej protagonistki, która wcale nie jest idealna - w czym właśnie tkwi jej siła. 

Fakt, że bohaterka, którą gram, nie jest perfekcyjna, wyróżnia tę rolę, sprawia, że jest wyjątkowa. Dzięki temu ludzie wokół także mogą się rozluźnić. Ta rola sprawiła także, że uwierzyłam, iż nie zawsze muszę mówić z sensem czy robić wszystkiego tak jak wszyscy - wyznała Britt. 

To dość istotna lekcja. Mimo że Sophia opuściła swój brand, udowodniła, że marzenia można spełniać. Nawet te najbardziej nierealne, pozbawione kapitału. A poza tym, pokazała również, że można żyć dalej i to żyć szczęśliwie pomimo niepowodzenia firmy. Oczywiście, najpierw trzeba żyć tak, aby kiedyś ktoś w Netflixsie doszedł do wniosku, że warto napisać scenariusz na kanwie naszego życiorysu.  

 

Dodaj komentarz do galerii: Co powinnaś wiedzieć o nowym serialu Netflixa `Szefowa`?

Czytaj także

Inne artykuły