Ta modelka fitness przez rok skrywała pewną tajemnicę...

Przez rok całkowicie zrezygnowała z czegoś, co robimy na co dzień.

Nieogolone nogi na Instagramie. Madonna z kępą włosów pod pachą. Artystka-feministka Arvida Bystrom fotografuje niewydepilowaną pachwinę swojej modelki, a zdjęcia trafiają na łamy magazynu Nylon. Wydaje się, że obecnie brak depilacji staje się bardziej popularny od pozbywania się owłosienia. Czy cofnęliśmy się o kilka dekad wcześniej? Co w takim razie z depilacją brazylijską? Co z upodobaniami mężczyzn? Czy to jest higieniczne? To właśnie w ramach buntu przeciwko tym wszystkim pytaniom coraz więcej kobiet stawia na pełną naturalność! 

Przesłanie jest proste - chcemy robić to, na co mamy ochotę. Nie zastanawiać się, czy spodoba się to nowemu facetowi, społeczności, a także czy zdobędzie lajki na Instagramie. Chcemy wyglądać tak, jak nam się podoba. Bez konieczności wysłuchiwania krytyki i komentarzy. Brzmi logicznie? Według nas, tak. Tego samego zdania jest blogerka fitness, Morgan Mikenas, która postanowiła również zaangażować się w nowy ruch i promować naturalne piękno. Zrobiła to w dość radykalny sposób, rezygnując z depilacji na rok. Przy tym, wszystko dokładnie dokumentowała na swoim koncie w mediach społecznościowych. 

Nie zamierzam sprawić, żeby wszyscy przestali golić się pod pachami czy na nogach. Chcę jednak zainspirować innych, by robili to, co dla nich najlepsze, co sprawia, że czują się komfortowo - powiedziała śliczna Morgan.

Do podjęcia takiej decyzji przekonały ją także wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to inne dzieci wyśmiewały jej nogi pokryte włoskami. Mikenas sprzeciwiła się konwenansom i zdecydowała się nie golić w ogóle i pozwolić swoim włosom swobodnie rosnąć. Jej chłopak twierdzi, że w takim wydaniu także wygląda pięknie. 

Przestańcie się wstydzić siebie i tego, co jest ludzkie. To niesprawiedliwe, że ludzie czują przymus zachowywania się w określony sposób, tylko dlatego że tak nakazują im jakieś normy społeczne. Róbcie to, co uważacie za słuszne!

Więcej na ten temat Morgan opowiedziała w filmiku, który umieściła na swoim kanale YouTube. Czy zdecydowałybyście się na równie odważny krok? My mamy co do tego wątpliwości. Podziwiamy jednak jej wytrwałość! 

 

 

 

Dodaj komentarz do galerii: Ta modelka fitness przez rok skrywała pewną tajemnicę...

Czytaj także

Inne artykuły