Kampania, która szokuje! MODELE UPRAWIAJĄ SEKS W UBRANIACH Z NAJNOWSZEJ KOLEKCJI.


Gra wstępna w wiosennych nowościach od projektantów? Czemu nie!

Eckhaus Latta zbiło nas lekko z tropu. Przyznajemy to od razu. Mimo iż wydaje się, że w dzisiejszych czasach nic już nie szokuje, kampania, w której modele uprawiają ze sobą seks, wzbudziła w nas masę kontrowersji. I chyba o to chodziło, czyż nie?

Fotografie modowe, edytoriale czy nawet same okładki często są lekko bezpruderyjne. Modelki mają rozchylone usta, pokazują to i owo, w dość wyuzdanych pozach. To jednak zabiegi celowe, wyszukane, balansujące na pewnej krawędzi. Na krawędzi mody, artyzmu i seksu właśnie. 

Seksualność jest tematem sztuki od zawsze, a zatem pojawia się także w modzie. Jest z nią nierozerwalnie związana. Po głośnym obnażaniu genitaliów na pokazie Ricka Owensa czy kampaniach na Instagramie pod hasłem #freethenipple przyszedł czas na kolejny, odważny krok. 

Powiedziałybyśmy nawet, że na krok pełen oczywistości, który nie balansuje na żadnej krawędzi, tylko pokazuje pewne rzeczy wprost. Do udziału w kampanii zaangażowano prawdziwe pary - zarówno heteroseksualne, jak i homoseksualne, które przed obiektywem… uprawiały seks. Nie maskowały tego, tylko naprawdę dochodziło między nimi do aktu. Na gotowych zdjęciach miejsca intymne zostały odpowiednio zamazane, co jednak nie złagodziło wrażenia, że wchodzimy komuś do łóżka. Wchodzimy do łóżka w jednym celu - aby zobaczyć wiosenne nowości od Eckhaus Latta. Czy jednak to na nich skupiamy całą swoją uwagę? 

Szczerze mówiąc, ubrania gdzieś nam umknęły. Zresztą, jako że fotografie przedstawiały sceny seksu, modele nie mogli być w pełni ubrani. Gdzieś tam dostrzegłyśmy ciekawą, skórzaną sukienkę i zielony sweter, który na pewno przydałby się podczas wyjazdu w góry. Wymagało to jednak od nas, jako od odbiorców, specjalnego skupienia uwagi. Do tej pory myślałyśmy, że kampanie modowe mają jeden cel - zareklamować swój produkt. W tym przypadku jednak miałyśmy spory problem z tym, żeby w ogóle go odnaleźć, a co dopiero postawić w centrum zainteresowania. 

A może Eckhaus Latta nie chodziło właściwie o wypromowanie tej jednej, wiosennej kolekcji tylko o zaistnienie w wielkiej branży fashion? Jeśli to drugie, na pewno im się udało.

fot. http://eckhauslatta.com

Dodaj komentarz do galerii: Kampania, która szokuje! MODELE UPRAWIAJĄ SEKS W UBRANIACH Z NAJNOWSZEJ KOLEKCJI.


Czytaj także

Inne artykuły