Pechowy retusz: katastrofy z Photoshopa

Pod lupą najciekawsze przypadki pechowych eksperymentów z Photoshopem.

Które gwiazdy w wyniku „retuszu” straciły kończyny? Kto skończył z udem dłuższym od reszty ciała? Czyja głowa została doczepiona do szyi Anji Rubik?

Zmutowane udo Mirandy Kerr

Na pierwszy rzut oka supermodelka na okładce australijskiego „Vogue’a” z kwietnia 2013 roku wygląda świetnie. Problemy zaczynają się, gdy przyjrzycie się jej lewemu udu, które kończy się gdzieś daleko poza kadrem.

 

 

Paranormalna dłoń córki Kate Moss

Wygląda na to, że dłoń Lili Rose, córki Kate Moss, wymaga intensywnego retuszu. W przypadku zdjęcia z brytyjskiego „Vogue’a” (wrzesień 2011) graficy poświęcili jej tyle uwagi, że palce dziewczynki zaczęły… znikać.

 

 

Demi Moore jako Frankenstein

Okładkowe zdjęcie z grudniowego „W Magazine” z 2009 roku wiązało się z ogromnymi kontrowersjami. Podejrzenia wzbudziła sylwetka Demi Moore, która bardziej przypominała ciało supermodelki, a nie 47-letniej kobiety. Jak wykazało dochodzenie internautów, podejrzenia były słuszne – głowa Demi Moore została przeklejona do zdjęcia Anji Rubik z pokazu Balmain na wiosnę-lato 2010.

 

 

Sztuczne muskuły Justina Biebera

W przypadku tych zdjęć teoretycznie nie ma nic pechowego – Justin ma wszystkie kończyny, wygląda proporcjonalnie i nawet przypomina siebie. Problem polega na tym, że kilka dni po premierze kampanii do sieci „wyciekły” zdjęcia, które rzekomo nie były poddane obróbce. Po porównaniu fotografii widać, że Photoshop pomógł Justinowi zyskać większą klatę, dłonie, bicki i przyrodzenie. Reakcja piosenkarza? Idol nastolatek twierdzi, że to zdjęcia „sprzed obróbki” zostały zmanipulowane tak, by wyglądał mizerniej. Ocenę pozostawiamy wam.

 

 

Doutzen Kroes została inwalidką

Rozświetlone, opalone ciało wylegującej się w słońcu Doutzen Kroes robi wrażenie. Wpadka? Na jednym ze zdjęć z czerwcowego wydania chińskiego „Vogue’a” z 2012 roku duńska supermodelka została pozbawiona prawej nogi.

 

 

Świat iluzji Mariah Carey

Problem z okładkami albumów Mariah Carey jest taki, że gdyby nie podpis, trudno byłoby się domyślić, kto na nich widnieje. Zdjęcia promujące kolejne płyty diwy przypominają ilustracje, a nie fotografie i prezentują szczupłe, młode kobiety, które tylko minimalnie przywodzą na myśl 45-letnią Mariah.

 

 

Wąska talia Adama Levine’a

Graficy „Vogue’a” po raz kolejny nie wykazali się znajomością anatomii. Na jednym ze zdjęć z okładkowej sesji do rosyjskiego wydania magazynu (listopad 2011) lider Maroon 5, Adam Levine, pozuje ze swoją ówczesną dziewczyną, Anne Vyalitsyną. Wątpliwości wzbudza obwód pasa piosenkarza, który na nasze oko mógłby mu zapewnić miejsce w czołówce osób z najwęższymi taliami na świecie.

 

 

Kanye West wampirem?

To zdjęcie zapoczątkowało lawinę spekulacji na temat tego, czy Kanye West jest wampirem. Fotografia z głośnej sesji do amerykańskiego „Vogue’a” przedstawia domową sielankę Kimye. Wpadka? Kanyego nie widać w lustrze. Ups.

 

 

Amputacja w stylu glamour

W przypadku tej okładki „Glamoura” (listopad 2011 roku) niepokój wzbudza już sama poza Kristen Stewart. Jeszcze gorzej będzie, jeśli policzycie jej kończyny – aktorka została pozbawiona lewej ręki.

 

 

Lady Gaga z nogami do nieba

Wiele wskazuje na to, że Lady Gaga idzie w ślady Mariah Carey, dbając o to, by na zdjęciach przypominać swoje wyobrażenie o sobie, które średnio się ma do rzeczywistości. Przykład? Okładka amerykańskiego „Vogue’a” z września 2012 roku, która jest bliższa modowej ilustracji niż zdjęciu. O proporcjach sylwetki Gagi nawet nie wspominamy.

 

 

 

autor: Mateusz Farenholc

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: Pechowy retusz: katastrofy z Photoshopa
Inne artykuły