Modnisie po 70-tce - stylowe, charyzmatyczne, oryginalne!

advancedstyle.blogspot.com
strona 1 z 13
advancedstyle.blogspot.com

Blog Ariego Setha Cohena jest inny niż wszystkie. Jego autor prezentuje najbardziej stylowe mieszkanki Nowego Jorku, które 20-te urodziny mają już bardzo dawno za sobą.

Nowy Jork pełen jest stylowych ludzi. Jak magnes przyciąga fanatyków mody, ale rzadko się zdarza, by streetstylowi reporterzy doceniali elgancki, dojrzały look charyzmatycznych estetek o leciwej metryce. Jednym z niewielu kronikarzy stylu "advanced" jest bloger Ari Seth Cohen, który już od sierpnia 2008 roku przemierza ulice Big Apple w poszukiwaniu wyjątkowo ubranych dam z włosami przyprószonymi siwizną.

Kiedy zaczynał, w zaledwie trzy miesiące po przeprowadzce z Seattle do NYC, nie miał pojęcia na co się porywa. Nie posiadał żadnego fotograficznego zaplecza ani wiedzy o tym, jak wypromować stronę. Jemu jednak nie trzeba było reklamy - wszak dobry produkt sam znajdzie swoich nabywców. Dziś blog jest odwiedzany przez 100 tysięcy unikalnych użytkowników miesięcznie, a za około 6 tygodni do księgarń trafi bazująca na jego archiwum książka, której współautorką jest sama Dita Von Teese.

Skąd pomysł na blog? Cohen w wywiadach z nostalgią wspomina babcie, które wychowywały go za czasów dzieciństwa w San Diego, skąd pochodzi. To one ukształtowały jego poczucie estetyki, nie tylko tym jak same się ubierały, ale także filmamy i książkami jakie wspólnie z wnukiem czytały. Kobiety, które fotografuje, są pewne siebie, zorientowane we własnych potrzebach, świadome swych atutów. Wiedzą, jak się ubrać, by ukryć niedoskonałości i wciąż pozostać szykownymi.

Agata Stefanowicz

Dodaj komentarz do galerii: Modnisie po 70-tce - stylowe, charyzmatyczne, oryginalne!

Czytaj także

Inne artykuły