Wintour ma nowe stanowisko w Condé Nast! Porzuci VOGUE`a?

Redaktor naczelna VOGUE US bierze na swoje barki kolejną rolę.

Plotki na temat Anny Wintour nigdy nie ustają. Raz mówi się, że ma zostać ambasadorką USA w Londynie, innym razem, że odchodzi z VOGUE`a. Teraz mamy potwierdzone informacje: Anna Wintour została Dyrektor Artystyczną całego wydawnictwa Condé Nast.

Utworzone specjalnie dla niej stanowisko będzie jak jednoosobowa firma consultingowa dla wszystkich tytułów Condé Nast w USA i na świecie. - Utworzenie stanowiska Dyrektor Artystycznej odzwierciedla nasze dążenie do utrzymania pozycji lidera i posiadania rzeczy wyjątkowych, właściwych tylko dla Condé Nast. - tłumaczy Charles H. Townsend, CEO firmy - Anna jest ikoną w świecie mody, biznesu i sztuki. Ma wizję i wiedzę, dzięki której wpływa na międzynarodowe trendy i jest szanowana na całym świecie jako spełniona bizneswoman.

Czy to oznacza, że wydawnictwo za żadne skarby nie chce stracić swojej legendy, która w tym roku skończy 63 lata i będzie świętować 25-lecie pracy na czele VOGUE`a? Tak TO wygląda. Jednak nam wydaje się, że to dopiero początek rewolucji. I próba delikatnego odsunięcia Wintour od magazynu. Do jej nowych obowiązków będzie należało tworzenie i kultywowanie kreatywnej wizji firmy, praca z niezwykłymi redaktorskimi talentami w Condé Nast. Co po ludzku oznacza, że Wintour będzie doradzać wszystkim redaktorom naczelnym i szefom nowych portali, ale bez mieszania się w sprawy redakcyjne.

A że tytułów w portfolio wydawnictwa jest sporo, to Anna będzie miała ręce pełne roboty. Więc co z jej obowiązkami w VOGUE`u? Obstawiamy, że większość z nich przejmie Sally Singer. Jednak to ponoć nie oznacza żadnych zmian w stopce magazynu. Ponoć…

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: Wintour ma nowe stanowisko w Condé Nast! Porzuci VOGUE`a?
Inne artykuły