Rozmowa kwalifikacyjna do pracy w... VOGUE`u: W co się ubrać?

`Dress for success`, czyli co założyć na spotkanie z Anną Wintour?

Na samą myśl o spotkaniu z Anną Wintour czujemy lekki dreszczyk. Ile to razy próbowałyśmy sobie wyobrażać, jak byśmy się ubrały, co byśmy powiedziały, oraz w jaki sposób byśmy się czuły, mówiąc jej to, co sama kiedyś powiedziała red. nacz. pisma z lat 70-tych i 80-tych - Grace Mirabelli: Interesuje mnie wyłącznie twoje stanowisko.

Dlatego tym chętniej czytamy zwierzenia ludzi, którzy stanęli z nią oko w oko, wyglądali świetnie, mówili mądrze i... dostali tę pracę! Cechy wspólne: Prada. Sporo Prady. I pomoc przyjaciół - stylistów. Osiem historii, osiem różnych szaf.

Dziewczyna, która wydała fortunę

W poniedziałek dowiedziałam się, że moja rozmowa z Anną jest we wtorek. Byłam przerażona! Nigdy wcześniej nie pracowałam w tej branży, a najbardziej markowa rzecz w mojej szafie była z J. Crew, więc po pracy poleciałam do Barney`s, jedynego domu towarowego otwartego do późna.

Niczym mamuśka w supermarkecie zgarnęłam z wieszaków sukienkę Proenza Schouler, pasek Celine i buty od Prady. Pobiegłam do kasy. Całość 2000 dolarów. Do tego manicure i układanie włosów na drugi dzień. Okazało się, że przede mną kolejne spotkanie. Kupiłam niebieską, portfelową sukienkę Prady i piękne skórzane buty. Rachunek? 3500 dolarów. Warto było. Dostałam pracę. 

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: Rozmowa kwalifikacyjna do pracy w... VOGUE`u: W co się ubrać?
Inne artykuły