Gwiazdy, które tak samo szybko chudną jak... tyją. Które z nich walczą z efektem jo-jo?

Jonah Hill, a kto jeszcze?

Ostatnio zrobiło się głośno o Jonah Hillu, a to za sprawą drastycznego schudnięcia. Aktor, którego pamiętamy m.in. z Wilka z Wall Street, gdzie wcielił się w postać Donniego Azoffa, dziś nie przypomina już tamtego faceta z mocną nadwagą. Jest nie do poznania! Nie tylko wyszczuplał, ale także stał się naprawdę niezłym ciachem! Pamiętacie co stało się z Matthew Lewisem, który z najbrzydszego kolegi Harry'ego Pottera przeistoczył się w jednego z najseksowniejszych aktorów młodego pokolenia? Z Jonah jest niemalże identycznie!

A jeszcze tak niedawno wyglądał bardzo masywnie. Efekt jo-jo najwyraźniej dotyczy nie tylko nas, zwykłych śmiertelników, ale także gwiazd. Na czym polega? Tak w potoczny sposób mówi się na zjawisko szybkiego przybierania na wadze, które jest następstwem odchudzania. Bo od samego zrzucania kilogramów dużo trudniejsze jest utrzymanie zwycięskiej wagi. Psycholodzy są zgodni co do tego, że jest to mechanizm, który przede wszystkim zachodzi w naszej wyobraźni. Choć skutki są widoczne na ciele.

Dlaczego tak łatwo się poddajemy i znów zaczynamy jeść bez opamiętania, jednocześnie odpuszczając sobie aktywność fizyczną? Nieograniczony dostęp do lodówki to nagroda (zdaniem naszego mózgu) za wielki wysiłek, jaki włożyłyśmy w to, by schudnąć - nagroda za te wszystkie wyrzeczenia i poświęcenia, odmawiania i pot na siłowni. W naszej psychice w trakcie odchudzania działanie było nastawione na osiągnięcie konkretnej wartości na wadze. A kiedy wreszcie się ją widzi, wszystko wraca do normalności. Cel został zdobyty.

Jonah Hill nie jest jedynym celebrytą, który w drastyczny sposób naprzemiennie zmienia wagę ciała. Kto jeszcze walczy z efektem jo-jo? Zobaczcie!>>>

 

 

 

 

1. Jonah Hill

 

 

 

 

 

fot. redakcja

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: Gwiazdy, które tak samo szybko chudną jak... tyją. Które z nich walczą z efektem jo-jo?
Inne artykuły