Dlaczego Naomi Campbell nigdy nie reklamowała kosmetyków? Po latach topmodelka postanowiła to wyjawić.

Kolejny skandal, który wychodzi na jaw dopiero po wielu latach?

Naomi Campbell była w latach 90. jedną  najpopularniejszych topmodelek. Podobnie jak  Kate Moss, Linda Evangelista, Claudia Schiffer i Cindy Crawford. To właśnie one jako pierwsze na na świecie nosiły miano supermodelek. To one są bohaterkami najsławniejszego zdjęcia na świecie, autorstwa samego Petera Lindbergha.

Campbell chodziła w pokazach najbardziej prestiżowych domów mody, pozowoła w sesjach najbardziej liczących się tytułów. Była pierwszą czarnoskórną modelką, która pojawiła się na okładce Vogue'a. Firmowała takie metki jak: Yves Saint Laurent, Chloe, Dior, Givenchy, Jean-Paul Gaultier i wiele, wiele innych, nie mniej prestiżowych. Jednak mało kto wie, że w całej swojej, niemalże trzydziestoletniej karierze, ani razu nie wzięła udziału w kampanii kosmetycznej.  Pomimo tego, że ciągle komplementowano ją za przepięką skórę. Dlaczego?

W tamtych czasach rasizm, niestety, nadal miał się bardzo dobrze. Choć oficjalnie panowało równouprawienie, to Campbell nawet nie miała co marzyć o współpracy z marką kosmetyczną. Na szczęście przez ostatnie dekady ta sytuacja się zmieniła, dzięki czemu możemy dziś oglądać na billboardach Osi Ugonoh, reklamującą jedną z sieciowych drogerii.

 

 

Przypomnijmy sobie klimat lat 90. i zobaczmy jak wygladały ówczesne it-girls, z Naomi Campbell na czele!>>>

 

 

 

 

>>>Matka kontra córka! Porównujemy styl Cindy Crawford i Kai Gerber!

 

 

 

 

 

 

fot. FameFlynet

Dodaj komentarz do galerii: Dlaczego Naomi Campbell nigdy nie reklamowała kosmetyków? Po latach topmodelka postanowiła to wyjawić.

Czytaj także

Inne artykuły