8 kroków do sukcesu według Anny Wintour

Naczelna amerykańskiego `Vogue'a` zdradza dzięki czemu osiągnęła w życiu tak wielki sukces w branży modowej. Jednak wskazówki te wydają się uniwersalne i z pewnością sprawdzą się we wszystkich innych dziedzinach.

Anny Wintour nikomu nie trzeba przedstawiać. A już na pewno nie wam. Od 1988 jest naczelną amerykańskiego `Vogue'a`. To ona uczyniła z tego tytułu biblię mody. Wintour to kobieta o niezwykle silnej osobowości, obdarzona charyzmą. Jest ekscentryczna, przez co od wielu lat jest obiektem przeróżnych mitów i legend. To na niej wzorowała się Lauren Weisberger, tworząc postać Mirandy Priestly w zekranizowanej powieści Diabeł ubiera się u Prady. Mało kto wie, że to na potrzeby  obowiązków służbowych Anny utworzono nowy zawód, dyrektora kreatywnego - Wintour była pierwsza osobą na świecie, która go wykonywała. Osiągnęła nie tylko osobisty sukces, ale przede wszystkim zrewolucjonizowała branżę modową. W jednym z wywiadów zdradziła, jakimi zasadami się kierowała i jakie warunki trzeba spełnić, aby zapisać się na kartach historii wybitnymi zasługami.

 

#1 Nie bój się przekraczać granic

Jeśli nie będziemy eksperymentować, nigdy nie dokonamy żadnego przełomu. Wszystkie osiągnięcia (medycyna, technika, nauki ścisłe itd.) nie doszłyby do skutku, gdyby ludzie nie mieli odwagi próbować i przekraczać ustalonych granic. Wintour zaprowadziła w redakcji `Vogue'a` całkowicie nowatorskie zmiany - zrobiła coś, czego nikt wcześniej nie zrobił. Nie miała żadnej gwarancji, że jej pomysły okażą się sukcesem, ale właśnie tak rodzą się przełomy. Konkretny przykład? Zrewolucjonizowała dress code.

 

#2  Miej w sobie pokorę

Choć Wintour miała świadomość tego, że jest wyjątkowa, nigdy nie traktowała ludzi z góry. Dawała im raczej wskazówki, drogowskazy, ale nie zachowywała się jak stereotypowy szef-władca.

 

 

 

 

źródło: Instagram (www.instagram.com/annawintourfan)

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: 8 kroków do sukcesu według Anny Wintour
Inne artykuły