Poznajcie projektantkę, która robi biżuterię z własnych zębów!!!

Popieramy racje, dla których zdecydowała się na tak kontrowersyjny ruch.

Świat designu co chwilę nas czymś zaskakuje. Na ogół tym, w jaki sposób wykorzystał najnowsze osiągnięcia techniki. Nigdy nie zapomnimy tej chwili kiedy dowiedziałyśmy o ubraniach, umożliwiających bycie... niewidzialnym. O co chodzi? DJ Chris Holmes wspólnie z projektantem Stevenem Wheelerem wypuścili kolekcję ubrań, które odbijają flash, a tym samym prześwietlają zdjęcia! W rezultacie dokumentowany obiekt staje się nieczytelny. Umożliwiają to szklane nanosfery, wkomponowane w materiał. Pierwsze wzmianki o takim rozwiązaniu pojawiły się zresztą już wcześniej. Kalifornijscy naukowcy wynaleźli materiał, który powoduje, że owinięte nim przedmioty stają się niemal niewidoczne dla ludzkiego oka. Prototyp w formie płaszcza składa się maleńkich złotych cegiełek "nanoantennas", używanych do zbierania promieni słonecznych w panelach fotowoltaicznych. Materiał rozpraszając promienie powoduje, że owinięty nią obiekt staje się niewidzialny dla ludzkiego oka - czytamy na portalu tvn24.bis.pl. Tym samym  peleryna-niewidka z bajki trafiła do rzeczywistości.

Tym razem jednak chodzi o wykorzystanie osiągnięć epoki... paleolitu. Zamiast fascynacji przyszłością mamy powrót do prehistorii. Pamiętacie Wilmę z Flinstonów, a  dokładnie jej charakterystyczny naszyjnik z kości? Okazuje się, że moda na takie panuje także teraz, w XXI wieku. Trend ten na nowo próbuje wprowadzić absolwentka holenderskiej szkoły designu, Lucie Majerus. Dziewczyna stworzyła kolekcję minimalistycznej biżuterii, do wykonania której wykorzystała własne zęby. A nawet zęby swoich... profesorów!

'Human Ivory' bo tak nazywa się linia, ma  być nie tylko estetyczna i pragmatyczna. Projekt ten jest rodzajem manifestu przeciwko zabijaniu słoni dla samych kłów, z których do tej pory wyrabiano biżuterię. Artystka oszlifowała swoje własne ósemki, dzięki czemu materiał nie budził awersji. Po obróbce zęby wyglądają bowiem jak marmurowe perły.

 

Zobaczcie jak wygląda biżuteria wykonana z ludzkich zębów!

 

 

>>>Najczęściej googlowana biżuteria świata!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

projektantka Lucie Majerus

 

 

 

 

 

fot. https://www.dezeen.com, http://majeruslucie.eu/H-U-M-A-N-I-V-O-R-Y

 

Dodaj komentarz do galerii: Poznajcie projektantkę, która robi biżuterię z własnych zębów!!!

Czytaj także

Inne artykuły