Które gwiazdy są mądrzejsze niż myślisz?

Miałyśmy je za przysłowiowe słodkie blondynki albo stereotypowych mięśniaków, a tymczasem mogliby nas poważnie zawstydzić! Poziom ich wiedzy czy inne zdolności pozytywnie nas zaskoczyły! Są kolejnym dowodem na to, że nie warto wierzyć w stereotypy. Które ze znanych osób są mądrzejsze niż sądzimy?

Showbiznes to słowo, którego raczej nie kojarzymy z inteligencją. Wydaje się nam, że to dwa zupełnie różne światy. Ktoś kto lubi brylować w błysku fleszy i cykać selfie na ściankach, nie może przecież wieść bogatego życia wewnętrzenego. Głębsze przemyślenia? Empatia? O gwiazdach z pierwszych stron gazet możemy powiedzieć wiele, ale nie to, że olśniwają inteligencją. Co najwyżej urodą (najczęściej sztuczną, uzyskaną dzięki wprawnej ręce drogiego, prywatnego chirurga). Tymczasem okazuje się, że pozory mogą mylić, i to bardzo. Kiedy odkryłyśmy to, z czym dzisiaj chcemy się z wami podzielić, byłyśmy w szoku. Do tej pory miałyśmy te osoby za ludzi, którym nie przypisałybyśmy wysokiego wyniku z testu IQ. Niestety, przyznajemy się otwarcie, tkwiłyśmy, jak inni, w stereotypach. Patrzyłyśmy na nich przez pryzmat ról albo powszechnie panującej opinii. Bardzo krzywdzącej i niesprawiedliwej. Komu należy się uznanie?

 

1. Reese Whiterspoon

 

Reese Witherspoon to dla nas przede wszystkim słodka idiotka z Legalnej blondynki. W różowej sukience i pieskiem pod pachą. Wizerunek ten na niewiele wspólnego z odtwórczynią Elle Woods. Mało kto wie, że Reese jest mocno zaangażowana w działania szerzące profilaktykę raka piersi. Oprócz tego walczy o powrót ofiar przemocy rodzinnej do normalności i działa na rzecz najmłodszych.

 

Kto jeszcze może pochwalić się osiągnięciami, o których na ogół nie mamy pojęcia?

 

 

 

 

fot. FameFlynet

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: Które gwiazdy są mądrzejsze niż myślisz?
Inne artykuły