Tegoroczny bal Met Gala mamy już za sobą. Gwiazdy zaprezentowały się w kreacjach, które będziemy długo pamiętać. Zebrałyśmy dla was zdjęcia tych, które naszym zdaniem, wyróżniły się szczególnie. Oczywiście pozytywnie!

Drugiego maja, gdy w Polsce świętowaliśmy Narodowy Dzień Flagi, w Ameryce, dokładnie nowojorskim Metropolitan Museum,  odbyła się tegoroczna edycja Met Gala. Bal ten, organizowany od 1971 roku szczyci się olbrzymim prestiżem. To impreza, która gromadzi najsławniejsze osobistości światowego show-biznesu. Met Gala, zwana także Met Ball jest drugim po Oscarach wydarzeniem na taką skalę - cieszą się one bowiem podobną renomą. Tutaj także pojawiają się ci, o których później rozpisują się wszystkie portale i magazyny.  Cały świat jest ciekawy w czym wystąpią celebrytki, a tych jest zawsze na Met Gali całe mnóstwo. Aktorki, piosenkarki i modelki szykują się do wyjścia tygodniami, a nawet miesiącami. Nad ich wizerunkiem pracuje cały sztab ludzi. Efekt ich ciężkiej pracy oceniamy później surowym okiem - w tym roku także nie obyło się bez złośliwości. Suknię, w które wystąpiła Rita Ora hejterzy porównali do... miotełki do kurzu. Skojarzenie budzą zapewne szare pióra, choć naszym zdaniem kreacja była zjawiskowa i nie zasłużyła sobie na taką obrazę. Dla równowagi internauci i redaktorzy najpoczytniejszych pism kobiecych jednogłośnie stwierdzili, że zwyciężczynią tegorocznego balu okazała się Beyonce.

Met Gala to wydarzenie cykliczne - każdego roku towarzyszy mu inne hasło przewodnie. W tym roku inspiracją była wystawa Manus x Machina – Fashion in an Age of Technology. Stroje miały być połączeniem dwóch przeciwstawnych sobie zjawisk - mody haute couture, a więc tej najwyższej, oscylującej na granicy sztuki, a już na pewno dzieła ludzkich rąk, i mody, która powstaje dzięki zastosowaniu sprzętów najnowszej technologii. W istocie, część celebrytek, jak np. Karlie Kloss, Emma Watson, Lily Aldridge, wybrały starą szkołę, ale mieliśmy też okazję podziwiać dzieła, które powstały dzięki nowoczesnym maszynom i innowacyjnom rozwiązaniom. Na futurystyczne kreacje postawiły m.in. Kate Hudson, Madonna, Katy Perry czy Miranda Kerr. Metaliczny kolor, nawiązujący zapewne do materiału, z którego wytwarzane są roboty czy nowatorski sposób szycia - m. in. tak zinterpretowali to projektanci. Na osobne uznanie zasługuje suknia Karoliny Kurkovej - ozdobne kwiaty to nic innego jak oryginalne... diody. Zupełnie jak u Lema.

Zresztą zobaczcie same - oto nasze subiektywne zestawienie najbardziej spektakularnych kreacji gwiazd na tegorocznej Met Gali! Sprawdźcie i dajcie znać czy podzielacie nasze zdanie.

 

fot. Starstock

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: Kto zachwycił na tegorocznej Met Gali?
Inne artykuły