Dlaczego kłamiemy na temat swojego dziewictwa?

Powody mogą być naprawdę różne!

Utrata dziewictwa to sprawa bardzo indywidualna i nikogo nie powinno się oceniać przez pryzmat czasu jakiego potrzebuje, by zbliżyć się do drugiej osoby.

No właśnie. Nie powinno. Niestety zwłaszcza wśród młodych ludzi panuje przekonanie, że ktoś kto postanowił wstrzymać się z seksem przez dłuższy czas jest kimś dziwnym, niezrozumianym, a nawet gorszym. Dlatego wiele osób kłamie na temat swojego doświadczenia seksualnego. Co nimi kieruje? To właśnie chcemy przybliżyć w tym tekście i przedstawić historie ludzi, którzy uciekli się do takiego kłamstwa.

1. Chęć zaimponowania innym

To główny z celów, jaki przyświeca młodym osobom, które kłamią na temat swojego dziewictwa. Kiedy nasi znajomi wciąż opowiadają o swoich przygodach łóżkowych, chcemy pokazać im, że jesteśmy tak samo fajni i wyluzowani jak oni, nawet jeśli seks jest dla nas jeszcze odległym zagadnieniem. Mimo to, chcemy, by ludzie brali nas za osoby wyzwolone, a nie za sztywniaków.

„Kłamałam na temat swojego dziewictwa, bo chciałam, żeby koleżanki z uczelni mnie polubiły. One miały to już dawno za sobą. Chciałam im zaimponować doświadczeniem.”- Zosia

 

>>>>

 

ZOBACZ TEŻ: Co każda dwudziestokilkulatka powinna wiedzieć o seksie?

 

 

fot. Thinkstock

Dodaj komentarz do galerii: Dlaczego kłamiemy na temat swojego dziewictwa?

Czytaj także

Inne artykuły