Mity na temat Millenialsów, w które musimy przestać wierzyć!

Millenialsi. Pokolenie urodzone między 1980 a 1994 rokiem. Nazywane również pokoleniem Y.

Są to młodzi ludzie, którzy dopiero zaczynają swoją karierę zawodową lub kończą edukację. Ostatnimi czasy mówi się o nich bardzo dużo. Oskarżani o bezczelność, niezorganizowanie i nieodpowiedzialność, szukają po prostu swojego miejsca w świecie dorosłych.

Często zmieniają pracę, szukają idealnych dla siebie zajęć, chcą próbować wielu opcji. Zależy im na wysokiej pensji, bez dużego nakładu pracy. Starają się działać w najprostszy sposób i szukają łatwych rozwiązań, które często okazują się być tymi najlepszymi. Nie straszny im multitasking, praca w grupie, kreatywne projekty i organizacja w social mediach.

O pokoleniu Y krąży wiele mitów. Zwłaszcza tych związanych z ich życiem zawodowym. Czy powinniśmy w nie wierzyć? Niekoniecznie. Chcemy wyprowadzić Was z błędu i obalić najczęstsze mity dotyczące Millenialsów!

Millenialsom nie zależy na wydajności i punktualności

W prasie co i rusz pojawiają się tysiące artykułów o „leniwych” millenialsach, którym nie zależy na wynikach firmy, a tylko na swojej wygodzie. Owszem, szukają oni prostych rozwiązań, jednak pracują ciężko jak nikt inny, by udowodnić swoją wartość pracodawcom.

 

 

ZOBACZ TEŻ: 7 rzeczy, których nauczy Cię pierwsza praca

 

fot. Thinkstock

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: Mity na temat Millenialsów, w które musimy przestać wierzyć!
Inne artykuły