Internet opanowała nietypowa moda na brak depilacji pod pachami. Gwiazdy także jej uległy!

Kobiety żyją pod ciągłą presją, aby zawsze prezentować się idealnie. Stawiamy więc na drogie kosmetyki, każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby wyglądać nieskazitelnie, a nawet poddajemy się bolesnym zabiegom. Wygląda jednak na to, że coraz więcej z nas ma ochotę powiedzieć po prostu `dość`! Kobiety zajmują jasne stanowisko - skoro mężczyźni nie dbają o siebie w tak kompleksowy sposób, dlaczego my miałybyśmy to robić?

Chcąc dać wyraz swojej buntowniczej postawie, przedstawicielki płci pięknej z całego świata przestały... depilować się pod pachami! Wiele kobiet poszło także o krok dalej i zrezygnowało z golenia nóg i okolic bikini. I choć trend ten może wydawać się wam niezwykle ekstremalny, nie sposób zaprzeczyć, że depilacja nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Choć moda na gładką skórę opanowała świat już kilka dekad temu, współczesne metody wciąż prowadzą do podrażnień. Ponadto zabieg ten, nawet wykonywany w domu, pochłania dużo wolnego czasu! Nic więc dziwnego, że niezależne, pewne siebie kobiety, które nie boją się być sobą i kochają swoje ciała, zdecydowały się na naturalność. 

Do ich grona często dołączały także gwiazdy. W latach 90. trend ten lansowały tak utalentowane i popularne aktorki, jak Julia Roberts czy Drew Barrymore. Choć obie ikony kina naraziły się tym samym na negatywne komentarze, dokładnie wiedziały, co robią. Zapragnęły udowodnić kobietom, że wcale nie muszą decydować się na depilację, tylko dlatego że mężczyznom bardziej podoba się gładka skóra. Wyznawczyniami tych samych idei są obecnie Miley Cyrus, Scout Willis czy Madonna. Cyrus wciąż bowiem stara się udowodnić światu, że nie jest już małą i niewinną dziewczynką, ale dojrzałą feministką. Jak zwykle jednak robi to w typowy dla siebie, nieco przesadzony sposób. Scout również znana jest z tego, że daje wyraz swoim przekonaniom poprzez szokujące zachowanie. Córce Demi i Bruce`a zdarzyło się kiedyś przespacerować ulicami Nowego Jorku zupełnie topless. I choć może nam się wydawać, że gwiazdy ulegają współczesnym trendom na pokaz, aby zdobyć popularność, nie sposób zaprzeczyć, że ich postawa wpływa na popularyzację haseł, mówiących, że kobiety są płcią silną i niezależną. Nawet jeśli same nie zdecydowałybyśmy się na tak radykalne rozwiązania, staramy się wyciągnąć z nich lekcję, która mówi, że nie warto dla nikogo się zmieniać. Bądźcie więc sobą i zapuszczajcie włosy pod pachami, jeśli to właśnie taka naturalność odpowiada waszym gustom. 

 

 

 a. m. 

 

1. Madonna

Dodaj komentarz do galerii: Internet opanowała nietypowa moda na brak depilacji pod pachami. Gwiazdy także jej uległy!

Czytaj także

Inne artykuły