Czy mężczyźni cierpią po zerwaniu dłużej niż kobiety?

Odpowiedź może być zaskakująca.

Mężczyźni także cierpią po zerwaniu. Jednak nie od razu. Gdy my tygodniami płaczemy w poduszkę, oni rzucają się w wir imprez i przypadkowych, krótkotrwałych znajomości. Są jak drapieżcy, istne bawidamki! Zapominają w ogóle o tym, że dopiero co przeszli bolesne rozstanie. Gdy zaś my po kilku miesiącach dochodzenia do siebie, wreszcie stajemy na nogi, gotowe ułożyć sobie życie na nowo, ich dopada owa samotność. Wtedy dopiero zaczynają żałować, wtedy dopiero zaczynają cierpieć - gdy jest już za późno, aby cokolwiek zmienić.

 

Dlaczego tak jest? Już wyjaśniamy! Większość mężczyzn ma problem z zaangażowaniem się. Często to kobiety wychodzą z inicjatywą stworzenia poważnego związku. W takich momentach facet ucieka lub ostatecznie decyduje się na trwałą relację, myśląc "no dobra, spotykam się z nią tyle czasu, może warto spróbować". Rzadko kiedy jednak mężczyźni we wczesnej fazie związku zabiegają o swoje kobiety. Ba! Tak naprawdę nie można im ufać do momentu, aż nie zakochają się na zabój. W miłości podobno najbardziej chodzi o to, aby zgrać się w czasie. Z tym jednak, jak widać, najzwyczajniej w świecie mamy problem. Zarówno na początku związku, jak i pod koniec. Dlatego gdy my kilka miesięcy po rozstaniu, znów zaczynamy randkować, oni dopiero zdają sobie sprawę, co stracili. Do takich refleksji skłania ich kilka rzeczy...

1. Fakt, że ona była jego pierwszą, prawdziwą dziewczyną

Im dłużej on spotyka się z przypadkowymi kobietami, tym bardziej zdaje sobie sprawę, że tęskni za wspólnymi wieczorami ze swoją byłą dziewczyną. Zaczyna rozumieć, że pusty seks nie zastąpi związku. Dochodzi nawet do tego, że on pragnie usłyszeć głos swojej byłej. Zaczyna także rozumieć, że tylko jej mógł w pełni ufać, że gdy była przy nim, zawsze czuł, że nie jest sam. 

Czytaj dalej>>> 

 

fot. Istock

 

Czytaj także: Obalamy mity na temat zdrowej diety i odchudzania - sprawdź, co naprawdę TUCZY!

 

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: Czy mężczyźni cierpią po zerwaniu dłużej niż kobiety?
Inne artykuły