4 rodzaje zachowań, przez które wydajemy się mniej atrakcyjne

To one utrudniają nam znalezienie prawdziwej miłości.

Choć każdy z nas jest inny i każdemu podoba się co innego (z uwagi na temat - także u płci przeciwnej), to repertuar zachowań, które sprawdzają się (prawie) zawsze jest skończony. Co zrobić, by zwiększyć swoje szanse za powodzenie u płci przeciwnej? Być sobą - to jest absolutnie najważniejsze. Wszelkie próby udawania kogoś innego, natychmiast zostaną rozkodowane i zadziałają na naszą niekorzyść. Tylko kiedy czujemy się i zachowujemy swobodnie, zyskujemy zainteresowanie. To dowód na to, że akceptujemy się w pełni, a w związku z tym, nie mamy problemu z nawiązywaniem zdrowych relacji z innymi. Nie będziemy wam jednak mydlić oczu - wygląd też jest istotny. To, jak o siebie dbamy, mówi o nas bardzo wiele. Kobiety i mężczyzn od zawsze intrygowała wzajemna różnorodność, co tłumaczy fakt, iż my lubimy kiedy faceci są męscy, a oni podziwiają nas najbardziej wtedy, gdy eksponujemy swoją kobiecość - zakładając buty na obcasie, ładną sukienkę, malując się czy czesząc w odpowiedni sposób.

Ale każdy medal ma dwie strony, i tak jak są sposoby na zwiększenie swojej atrakcyjności, tak są i takie, które nam ją odbierają.

 

1. Zamknięta pozycja ciała

Często zdarza ci się garbić? Za tym kryje się więcej - złego - niż myślisz. To nie tylko niedobre dla kręgosłupa, ale natychmiast zdradza to, że nie czujemy się komfortowo. Zamknięta pozycja jest jedną z technik pozawerbowalnego komunikatu. Nie musisz nic mówić, a i tak wiadomo, że jesteś - przenosząc znaczenie słowa - zamknięta w sobie. Staraj sie zwracać większą uwagę na swoją postawę, i jak najczęściej kontroluj to, czy siedzisz (lub stoisz) prosto. Pierś do przodu to nie tylko złączone łopatki, ale także szeroko rozumiana odwaga i pewność siebie.

>>>

 

 

 

 

 

fot. Unsplash

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: 4 rodzaje zachowań, przez które wydajemy się mniej atrakcyjne
Inne artykuły