5 rodzajów aktywności fizycznej, które najlepiej jest uprawiać jesienią

To najlepszy czas, by... wreszcie wziąć się za siebie!

90% z nas dezycję o rozpoczęciu  życia w zdrowym stylu podejmuje na początku roku. Styczeń to miesiąc postanowień. I porażek. Bo jak pokazują badania, noworoczne życzenia spełniają się w bardzo małym procencie. Presja jest tak duża, że po dwóch tygodniach porzucamy swoje postanowienia. Karnet na siłownię traci w końcu ważność, a my dalej mamy do zrzucenia zbędne kilogramy. Zresztą, po co z korzystnymi zmianami czekać aż do stycznia?!

Z racjonalnego punktu widzenia, najlepszym momentem na tak zwane wzięcie się za siebie  jest... jesień. Klimat o tej porze roku jest na uprawianie sportów więcej niż idealny - nie jest już gorąco (pocenie się nie jest tak uciążliwe jak latem), ale nadal wystarczająco ciepło, by trenować na świeżym powietrzu.

Oto 5 rodzajów aktywności fizycznych, które najlepiej jest trenować właśnie teraz:

 

1. Spływ kajakiem

Spływ kajakiem to typowo letnia forma, ale jesienią doznania są jeszcze przyjemniejsze! Pomyśl o tych wszystkich mieniących się w tafli jeziora kolorach i pływających liściach. Kawa z termosu najbardziej smakuje wlaśnie jesienią, o wschodzie słońca, gdzieś w głuszy. Kontakt z naturą przyniesie wiele korzyści nie tylko twojemu ciału, ale także umysłowi.

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Unsplash

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: 5 rodzajów aktywności fizycznej, które najlepiej jest uprawiać jesienią
Inne artykuły