Na co dzień bagatelizujesz te rzeczy, a to one w największym stopniu psują wasz związek!

Podstępna piątka...

Trzy czynniki, które w największym stopniu przyczyniają się do tego, że ludzie się rozstają? Pieniądze, brak szczerości i zdrada, któregoś z partnerów. Tak, takie są fakty. Ale wcale nie trzeba aż takiego kalibru, by miłość przerodziła się w nienawiść. Uczucie zabijają też pewne pozornie błahe codzienne przyzwyczajenia. Oto pięć cichych zabójców, na których powinnaś szczególnie uważać. A w zasadzie powinniście, bo to wszystko, o czym zaraz powiemy, dotyczy także naszych partnerów.

 

1. Rezygnowanie z czasu tylko dla siebie

Wiele z nas, gdy tylko wejdzie w nowy związek, niemal automatycznie całkowicie zarzuca poświęcanie czasu wyłącznie sobie. Dawne pasje przestają nas interesować, chcemy każdą wolną chwilę spędzić z ukochanym. Naprawdę, to niezwykle szlachetne, ale... niemądre. Czy wiesz, że osoby, które będąc w związku, realizują się także w innych obszarach (hobby, samotne zakupy, wypad do restauracji w  pojedynkę, regularna kąpiel ze wszystkimi relaksującymi rytuałami itd.) dużo rzadziej się rozstają? To udowodnione naukowo, więc może jednak pójdziesz dziś na tę jogę, hm?

 

 

2. Zakładanie, że znacie się `na wylot`

To normalne, że im dłużej ze sobą jesteście, tym lepiej się znacie. W pewnym momencie nabiera się nawet wrażenia, że o tej drugiej osobie wie się już dosłownie wszystko. I to jest ta chwila, która powinna nas obudzić - w przenośni oczywiście. Pary, które nie poświęcają przynajmniej 10 minut dziennie na rozmowę  na temat inny niż: dom/ rodzina/ dzieci/rachunki do zapłacenia, skazują się tym samym na wcześniejsze lub późniejsze, ale rozstanie.

 

 

 

 

 

fot. iStock

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: Na co dzień bagatelizujesz te rzeczy, a to one w największym stopniu psują wasz związek!
Inne artykuły