Rosyjska fotografka udowadnia, że miłość w podeszłym wieku też może być piękna!

Irina Nedyalkova wykonała sesję, którą zachwyca się cały internet.

W momencie, kiedy piszę te słowa, post ze zdjęciami z tej sesji ma piętnaście tysięcy polubień i prawie dziewięć tysięcy udostępnień. Dlaczego fotografie dwóch starszych osób wzbudziły tak wielkie poruszenie w serwisie, który zrzesza głównie ludzi młodych? Dlaczego przechadzająca się po plaży siwowłosa para tak nas za-chwy-ci-ła? Przyznacie, że w czasach, w których coś, co nie zostało przepuszczone przez photoshop, poprawione, udoskonalone i odmłodzone, nie jest ani trochę atrakcyjne, fenomen tej sesji jest zaskakujący.

Autorem zdjęć jest rosyjska fotografka, Irina Nedyalkova, a bohaterami Ellie i Carl Fredricksen.

Nedyalkova wcale nie specjalizuje się w fotografowaniu osób starszych - na jej profilu znajdziemy także zdjęcia dzieci czy młodych ludzi. Ale tym razem artystka postanowiła, że uwieczni dwoje starszych. A dokładnie prawdziwą miłość.

W dobie Tindera trwałe związki to rzadkość. Coraz częściej słyszymy o rozstaniach i rozwodach. Dla współczesnych par zaledwie kilkumiesięczny staż jest... sukcesem. Staliśmy się egoistyczni i roszczeniowi. Perspektywa bycia z kimś do starości wydaje nam się czymś absolutnie nie do osiągnięcia. Bywa przecież tak, że nawet niewielka kłótnia z partnerem budzi w nas chęć do zakończenia związku. Zamiast próbować przejść wspólnie przez gorsze chwile, po prostu się rozstajemy. Bo tak jest wygodniej. Relacje `na chwilę` stały się czymś powszechnym. A tu nagle, staje nam przed oczami obraz dwojga ludzi w podeszłym wieku, którzy pomimo zaawansowanego wieku, patrzą na siebie z tą samą iskrą, co pięćdziesiąt lat temu. Mają zmarszczki, siwe włosy, ale zupełnie im to nie przeszkadza. Przytulają się do siebie tak, jak przytulają  się do siebie świeżo zakochani. Są sobą zauroczeni, a jednocześnie mają pełną świadomość, tego ile w życiu wspólnie przeszli.

I właśnie dlatego teoretycznie zwyczajne zdjęcia, są odbierane przez nas tak entuzjastycznie. W erze niezobowiązujących romansów niewątpliwie zyskują wyjątkowe znaczenie. Przecież każda z nas marzy o takiej miłości. I o tym, byśmy na starość, kiedy będziemy mieć już zmarszczki i siwe włosy także były dla mężczyzn atrakcyjne. Czyż nie?

 

 

 

 

Po prostu musicie to zobaczyć!

>>>

 

 

 

 

 

fot. Irina Nedyalkova (via Facebook)

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: Rosyjska fotografka udowadnia, że miłość w podeszłym wieku też może być piękna!
Inne artykuły