Prezent ślubny zamiast koperty? Bądź na czasie i zaskocz młodą parę odpowiednim upominkiem

Podczas gdy kochająca się para odczuwa stres przed najważniejszą ceremonią w ich życiu, na zaproszonych gości czeka inne, niemniejsze wyzwanie – kupić prezent ślubny, który jest zarówno luksusowy, jak i dostosowany do gustów młodej pary.

Przydatny, ale jednocześnie estetyczny… Jak wybrnąć z tej kłopotliwej sytuacji i wybrać takie prezenty ślubne, które przetrwają do złotych godów?

Według badań z 2014 r. Polacy ofiarowują młodym parom w prezencie na nową drogę życia średnio 240 zł. Jeśli jednak nie chcesz być kolejną osobą w kolejce, która z uśmiechem wręcza świeżo upieczonym małżonkom pozbawioną indywidualizmu i emocji kopertę, zaskocz młodą parę trafionym upominkiem. Przed wyborem prezentu ślubnego zastanów się nad następującymi kwestiami:

  • Jak dobrze znasz osoby, na których ślub przychodzisz, i czy potrafisz trafić w ich gusta?
  • Co młoda para planuje po ślubie – przeprowadzkę do nowego mieszkania czy np. przeprowadzkę żony do męża (lub odwrotnie)?

Jeśli odpowiesz sobie na te pytania, istnieje duże prawdopodobieństwo, że pomysły na prezenty ślubne, które wpadną ci do głowy, będą trafione. Jednak na wszelki wypadek Black Red White przygotowało dla Ciebie kilka inspiracji, dzięki którym Twój prezent ślubny nie trafi na aukcję internetową lub do szafy. Przekonaj się sam!

Drobne prezenty ślubne na każdą kieszeń

Załóżmy, że Twój prezent ślubny będzie tylko dodatkiem do kopert z pieniędzmi przeznaczonymi np. na miesiąc miodowy czy budowę domu. Wówczas warto postawić na upominek, który będzie symbolem mówiącym: „życzę Wam wszystkiego najlepszego”.

Dobrym pomysłem może być zakup kubka Golden kubka Silver, które za pomocą odpowiednich dekoracji ozdobisz tak, aby przedstawiały jego i ją. To idealny upominek dla dobrze ci znanej młodej pary mającej do siebie trochę dystansu. Oczywiście oba kubki trzeba będzie także elegancko zapakować.

Black Red White, kubek Silver, 11,99 zł

Innym prezentem ślubnym, który będzie dodatkiem do pieniędzy, jest np. komplet 6 kieliszków do wina czerwonego albo białego. Taki upominek powinien być rzecz jasna wzbogacony o butelkę wspomnianego napoju (a dobre wino możesz kupić już za ok. 60 zł).

Black Red White, kieliszki do wina czerwonego 6 szt. Passion, 54,99 zł

 

Black Red White, kieliszki do wina białego 6 szt. Passion, 54,99 zł

 

Z kolei jeśli młoda para od wina woli dobrą herbatę, dobrym prezentem ślubnym zamiast kieliszków może być czajnik z filtrem Squito Young, do którego dokupisz gustownie zapakowaną czarną lub zieloną herbatę. Ta zachęta do spędzania wieczorów razem powinna przypaść do gustu Twoim znajomym.

Black Red White, czajnik z filtrem Squito Young, 79,99 zł

 

Prezenty ślubne do nowego mieszkania – wyposażenie kuchni i zastawa stołowa

Nowa droga życia to dla dużej części nowożeńców… nowe, puste mieszkanie, które trzeba umeblować od nowa. Ślubny savoir-vivre zezwala na kupowanie wyposażenia kuchennego, szczególnie tego z wyższej półki cenowej.

Dobrym pomysłem może być zatem zakup kompletu 4 garnków Brava Gerlach o różnej pojemności (od 1,5 do 5 litrów) i takiej samej, wysokiej jakości (wszystkie garnki zostały wykonane ze stali nierdzewnej). Taki zestaw nadaje się zarówno do gotowania na kuchence, jak i przygotowywania potraw w piekarniku, co znacząco zwiększa ich użyteczność.

Black Red White, komplet 4 garnków Brava Gerlach, 329 zł

 

Z kolei dla młodej pary, która lubi zdrowe odżywianie, dobrym prezentem ślubnym będzie komplet 4 garnków Sendo Gerlach, wyposażonych we wkładkę do gotowania na parze.

Black Red White, komplet 4 garnków Sendo Gerlach, 499 zł

 

Jednak nie samą funkcjonalnością człowiek żyje – dotyczy to zwłaszcza młodej zakochanej pary chcącej uczynić ze swojego nowego mieszkania estetyczny zakątek. Odpowiednio dobrana zastawa stołowa na pewno w tym pomoże. Stonowane piękno wniesie do kuchni i jadalni np. porcelanowy, kremowo-biały komplet obiadowy Lyon, dostępny w Black Red White w bardzo korzystnej cenie.

Black Red White, komplet obiadowy Lyon, 189 zł

 

Dodatkiem do niego może być taki prezent ślubny jak zestaw sztućców marki Gerlach składający się z 24 elementów. Podobny komplet pozwoli młodej parze spokojnie zorganizować mały poczęstunek dla bliskich w nowym mieszkaniu. Uniwersalny kształt sztućców zagwarantuje, że będą one pasowały do każdej okazji.

 

Black Red White, zestaw sztućców 24 el. marki Gerlach, 299 zł

 

Z kolei dla pary ceniącej nowoczesną elegancję – tak na co dzień, jak od święta – dobrym prezentem ślubnym może być komplet obiadowy Silverskładający się z 18 elementów. Wyróżnia się on oryginalnym kształtem przypominającym muszlę oraz zdobieniem na brzegach, które czyni z pozornie zwykłych talerzy małe dzieła sztuki.

 

Black Red White, komplet obiadowy Silver 18 el., 269 zł

 

Dzięki tym różnym pomysłom na prezenty ślubne będziesz umiała dobrać idealny upominek niezależnie od tego, czy podarowujesz go krewnym, czy tylko znajomym. I pamiętaj: udany upominek dla młodej pary to połowa sukcesu. Dużo zależy również od wzruszających życzeń…

 

 

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: Prezent ślubny zamiast koperty? Bądź na czasie i zaskocz młodą parę odpowiednim upominkiem
Inne artykuły