Porządki w szafie? O tym triku nie pomyślałaś nigdy!

Nareszcie koniec z największym problemem!

Od kiedy w Polsce pojawiła się książka Marie Kondo pt. Magia sprzątania, wszystkie zabrałyśmy się za wielkie porządkowanie naszych szaf.

Sezonowe wietrzenie garderoby weszło nam już w nawyk, ale każda taka  inwentaryzacja wiąże się z jednym, tym samym, nie dającym nam spokoju problemem. Zawsze powstaje nam stos ubrań, z którymi nie wiemy co zrobić. To wszystki te sztuki, o których myślimy: będzie dobre jak schudnę 5 kilo, może będzie modne w przyszłym roku, kiedyś chodziłam w tym non stop. Nie chcemy mieć ich w szafie, bo zabierają miejsce, ale z drugiej strony, nie wyobrażamy sobie, by je wyrzucić czy nawet oddać potrzebującym. Teraz, dzięki pewnemu banalnemu trikowi, ten kłopot narszecie  nie będzie nas dotyczył.

 

Wszystkie przyszłościowe ubrania wsadź do dużego pudełka lub worka i odłóż w oddalone miejsce. Właśnie poddałaś się testowi, który zweryfikuje sprawę. Daj sobie 3 miesiące. Jeśli przez ten czas wyjmiesz z pudełka/worka jakąś rzecz - wygrałaś. Możesz znów odwiesić ją na właściwe miejsce, w swojej szafie. Pozostałe rzeczy przekaż na cel charytatywny. Jeżeli nie potrzebowałaś ich w przeciągu tych trzech miesięcy, to znaczy, że już nigdy nie będziesz miała z nich żadnego pożytku.

 

 

A dla tych, które przegapiły lekcję jak sprawnie przeprowadzać porządki w szafie, mamy przypomnienie:

 

 

 

 

>>>Gucci wypuszcza kolekcję... wnętrzarską. Jest super!

 

 

 

 

 

fot. Pinterest

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: Porządki w szafie? O tym triku nie pomyślałaś nigdy!
Inne artykuły