Co cenimy w wyglądzie mężczyzn? Znamy wyniki najnowszych badań

Nawet najlepiej ubrany mężczyzna przestaje być atrakcyjny, kiedy ma niezadbane dłonie. Taką opinię wyraziło niemal 74 kobiet, które wzięło udział w badaniu sprawdzającym czynniki wpływające na atrakcyjność mężczyzn w oczach żeńskiej części społeczeństwa.

Modne buty i dobrze skrojony garnitur to nie wszystko. Przy pierwszym spotkaniu uwaga kobiet w bardzo dużym stopniu skupia się również na… męskich dłoniach. Badania oraz eksperyment przeprowadzony przez markę Semilac pokazują, jak duży związek z atrakcyjnością mężczyzn mają ich zadbane ręce i paznokcie.

Pierwsze wrażenie zaczyna się od dłoni

Badania przeprowadzone w kwietniu 2017 roku przez IRC wskazują, że 68,8% z nas najbardziej ceni u mężczyzn schludny wygląd, którego nieodłącznym elementem są również zadbane dłonie. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się odpowiednio: kultura osobista (66,7%) oraz inteligencja (56,3%). Ponadto blisko 74% Polek deklaruje, iż niezadbane dłonie sprawiają, że nawet najlepiej ubrany mężczyzna przestaje być atrakcyjny. Kolejne wyniki z badania utwierdzają tylko w przekonaniu, że wizerunek mężczyzny zależy bardzo często od stanu jego dłoni i paznokci - dla prawie 72% pań wypielęgnowane dłonie to ważny wyznacznik męskiej atrakcyjności, a nawet 70% z nich uważa, że zadbane męskie dłonie są po prostu sexy.

 

fot. iStock

 

 

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: Co cenimy w wyglądzie mężczyzn? Znamy wyniki najnowszych badań
Inne artykuły