Jak ustosunkować się do jego rodziny po rozstaniu? 5 kwestii, które powinnaś wziąć pod uwagę

Z tej niezręcznej sytuacji da się wyjść obronną ręką. Trzeba tylko pamiętać o kilku zasadach i nie kierować się wyłącznie emocjami.

Jak zachować się po rozstaniu? Czy nadal utrzymywać z nim kontakt? Czy jednak jest to kategorycznie odradzane? A co z jego rodziną? Przecież szczerze polubiłaś się z jego mamą, nie mówiąc już o siostrze! Co zaleca się w takich sytaucjach? Które rady są najlepsze? Każda z nas chciałaby takie otrzymać (jeśli już znajdziemy się w tym nieprzyjemnym położeniu), ale rozstanie to tak indywidualna i osobista sprawa, że nie ma żadnego złotego środka. Wszystkie głosy typu: Przyjaźnienie się z byłym (w tym jego rodziną) jest chore, nie są żadną (żadną!) życiową maksymą. Relacje międzyludzkie są tak złożoną kwestią, że nie da się ustalić jakichś uniwersalnych prawd. Kiedy w grę wchodzą emocje, próźno je nawet przekładać na język. Dlatego z góry uprzedzamy, nie usłyszysz od nas ani: Bezwględnie zerwij z jego rodziną wszystkie kontakty, ani: Skoro lubiłaś jego rodzinę, powinnaś nadal utrzymywać z nią kontakt. Ale podsuwamy ci 5 kwestii, które powinnaś sumiennie i dogłębnie przemyśleć.

 

1. Nic na siłę

Sytuacja, w kórej się znajdujesz, nie jest łatwa. Nie dodawaj sobie więc jeszcze kolejnego stresu. Jeśli członkowie jego rodziny chcą dalej utrzymywać z tobą kontakt, szczerze zapytaj się samą siebie, czy ty też masz taką wolę. Nie poddawaj się presji, kieruj się głosem - własnego - serca.

 

2. Jego zdanie w tej kwestii JEST ważne

To JEGO rodzina, więc on też ma tutaj wiele do powiedzenia. Nie jest zachwycony pomysłem, byś kontynuowała znajmość z jego rodziną? Nie powinnaś tego ignorować!

 

 

 

 

 

fot. iStock (obróbka graf.: redakcja)

Dodaj komentarz do galerii: Jak ustosunkować się do jego rodziny po rozstaniu? 5 kwestii, które powinnaś wziąć pod uwagę

Czytaj także

Inne artykuły