8 sposobów, w które można nieświadomie psuć związek

Czy któryś z nich jest dla ciebie znajomy?

Częste kłótnie, sceny zazdrości to nieuniknione przyczyny rozstania, a już na pewno kryzysu w związku. Są też jednak inne, o wiele gorsze. Dlaczego? Bo to cisi zabójcy, działają na szkodę bez naszej wiedzy i bez naszej zgody! Psuć swój własny związek można też całkowicie nieświadomie. Oto osiem sposobów, przez które sabotujesz waszą miłość, choć kompletnie nie jesteś tego świadoma!

 

1. Zbyt często zdarza ci się narzekać

Każdy ma czasem zły dzień, a w związku z tym kiepski humor. Jeśli jednak codziennie wracasz do domu ze skwaszoną miną, nie dziw się, że atmosefera w waszym związku nie jest najlepsza. Przestań przejmować się drobiazgami, na które nie masz wpływu, a zobaczysz, że między wami znów zrobi się gorąco.

 

2. Ciągle mówisz o swoich kompleksach

Czy wiesz, że obiekty naszych kompleksów są niewidoczne dla innych, dopóki się z nimi nie zdradzimy? Nigdy nie mów swojemu partnerowi, że czegoś w sobie - czy to charakterze czy wyglądzie - nie lubisz. Kłamstwo wielokrotnie powtarzane staje się prawdą. Abyś mu się podobała, musisz najpierw w pełni się zaakceptować. Nawet naukowcy to potwierdzają - jeśli sami postrzegamy się jako osoby aktrakcyjne, również inni oceniają nas w ten sposób.

 

 

 

 

 

fot. iStock

Dodaj komentarz do galerii: 8 sposobów, w które można nieświadomie psuć związek

Czytaj także

Inne artykuły