Jak pozostać niezależną w związku?

Większość z nas odczuwa na początku nowej relacji wrażenie, że straciła niezależność. Jak szybko ją odzyskać?

Związek. Zastanów się nad tym słowem. Zwróć uwagę co tak naprawdę oznacza. Może łatwiej ci będzie, jeśli zastąpisz je synonimem. Związanie – teraz sprawa jest już  w pełni przejrzysta.

Wchodząc z kimś w związek, łączysz z nim swoje ja. Od tej chwili stanowicie jedno. Zaczynasz być od niego zależna (i vice versa), ale nie oznacza to, że jednocześnie nie możesz być... niezależna. Skomplikowane? Owszem, dlatego zaraz wszystko wyjaśnimy.

Będąc singielką, mogłaś robić co ci się podoba, o każdej porze dnia i nocy. Nie musiałaś nikogo pytać o zdanie, z nikim nie musiałaś się liczyć. Miałaś całkowicie wolną rękę w kwestii wszelakich wyborów, ale tym samym odpowiedzialność za nie spoczywała w pełni na tobie.

Teraz swoje życie dzielisz z kimś innym. Nie możesz decydować o ważnych kwestiach sama – twoje działanie jest zależne od jego zdania. Kompromisy nigdy nie były łatwe, bo wiążą się z poświęceniem. I jak tu zachować własną niezależność? Szczególnie na początku może wydawać ci się to trudne. Masz wrażenie, że nagle przestałaś być sobą i stałaś się poddaną. Spokojnie, to całkowicie normalne. Po zastosowaniu się do naszych rad  szybko odzyskasz poczucie autonomii.

 

>>>Jak ratować swój związek? Skuteczne sposoby na zażegnanie kryzysu!

 

 

fot. Thinkstock

Dodaj komentarz do galerii: Jak pozostać niezależną w związku?

Czytaj także

Inne artykuły