7 błędów, jakie kobiety popełniają podczas szukania nowej pracy

Też je do tej pory powielałaś!

Ostatnimi czasy dyskusje na temat równouprawnienia nabrały zawrotnego tempa. Przy okazji tego tematu sporo uwagi poświęca się naszemu wynagrodzeniu i prawom. Kobiety w Polsce zarabiają mniej mężczyźni - na tych samych stanowiskach. Nie powinnyśmy się godzić na takie warunki - niesprawiedliwe, bezpodstawne i uwłaczające naszej godności. Nie chcę usprawiedliwiać przyzwolenia na gorsze traktowanie, ale po części jest w tym też trochę naszej winy. Cały czas mamy problem z docenieniem (i wycenieniem) naszych kwalifikacji. Uważamy (oczywiście statystycznie), że nasza praca nie zasługuje na wysoką pensję, podczas gdy mężczyźni nie mają żadnych problemów z autoprezentacją i autoreklamą. Łatwiej też przychodzi im proszenie o podwyżkę, są bardziej roszczeniowi. My za to godzimy się kompromisy i niższe wynagrodzenie. Co powinnyśmy zmienić w naszym zachowaniu? Dobrym krokiem jest zmiana pracy - i szukanie jej na nowych, korzystniejszych dla nas zasadach.

 Jakie błędy popełniamy?

 

 

 1. Nie dopisujemy na bieżąco nowo nabytych osiągnięć (CV)

Nie przykładamy należytej wagi do umiejętości, które przecież cały czas nabywamy. W każdej pracy uczymy się nowych rzeczy - nie tylko na początku. Przechodzimy przez różne szkolenia, bierzemy udział w warsztatach itd.,  ale nie uważamy tego za wystarczająco istotne. Nawet nie dostrzegamy, że nauczyłyśmy się czegoś nowego, bo każdy udział w dodatkowych inicjatywach traktujemy jako część naszej pracy i obowiązków.

 

2. Nie wkładamy wysiłku w nawiązywanie intratnych kontaktów

Zamiast analizować z kim warto nawiązać kontakt, zamiast badać sytuację na rynku wolimy siedzieć na Instagramie. Zawalczmy o siebie -  to nie egoizm, ale poczucie własnej wartości!

 

 

 

 

 

 

 

fot. iStock

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: 7 błędów, jakie kobiety popełniają podczas szukania nowej pracy
Inne artykuły